احداث ۲ هزار نیروگاه خورشیدی

دو هزار نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) تا پایان سال ۱۳۹۹ در خراسان شمالی احداث می‌شود که هزینه مبلغ تمام شده برای احداث هر نیروگاه ۵ کیلوواتی بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

علیرضا صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی گفت:

همزمان با آغاز دهه مبارک فجر، مرحله نهایی بازدید‌های فنی برای شروع احداث ۲ هزار نیروگاه ۵ کیلوواتی خورشیدی آغاز شد.

صبوری از احداث ۲ هزار نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) تا پایان سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: همزمان با آغاز دهه مبارک فجر، مرحله نهایی بازدید‌ها برای شروع فرایند اجرایی، آغاز شده است.

او با بیان این که ۸۵۰ فضا برای احداث نیروگاه خورشیدی در منازل مددجویان مورد تایید اولیه قرار گرفته بود افزود: در مرحله نهایی که اخیرا آغاز شده، ۱۰ تیم متشکل از نمایندگان ۲ ارگان حمایت کننده، شرکت توزیع برق، بسیج سازندگی، بانک‌های عامل و سایر ارگان‌های زیربط، فرایند تایید نهایی را انجام می‌دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی با اشاره به این که پس از این مرحله، فاز اجرایی و نصب پنل‌های خورشیدی، بلافاصله آغاز خواهد شد، اظهار امیدواری کرد: در صورت تامین شدن تسهیلات، تا پایان سال ۵۰۰ نیروگاه مقیاس کوچک اجرایی خواهد شد و بقیه تعهدات تا پایان اسفند سال آتی به مرحله اجرا خواهد رسید.

صبوری مبلغ تمام شده برای احداث هر نیروگاه ۵ کیلوواتی را بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون ریال ذکر کرد و افزود: بخش اعظم این مبلغ در قالب تسهیلات با بازپرداخت ۵ ساله تامین خواهد شد.

او عنوان کرد: احداث این نیروگاه‌ها علاوه بر توسعه انرژی‌های پاک، برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، ایجاد درآمد خواهد کرد و وزارت نیرو نیز متعهد شده که برق تولیدی این نیروگاه‌ها را به مدت ۲۰ سال خریداری کند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی تعداد نیروگاه‌های ۵ کیلوواتی این طرح در کل کشور را ۲۰ هزار مورد اعلام کرد و گفت: برای این تعداد، ۷ هزار میلیارد ریال از محل سهم توزیع نشده کمیته امداد اختصاص یافته است.
منبع: برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست