بهترین پنل خورشیدی
بهترین پنل خورشیدی
در مورد پنل های خورشیدی، هر خانه ای داستانش متفاوت است

وقتی که در جستجوی نصب پنل خورشیدی برای خانه هایتان هستید، یکی از مهمترین تصمبماتی که باید بگیرید انتخاب بهترین پنل خورشیدی خانگی برای شرایط شماست. پنل ها که به آنها ماژول خورشیدی نیز گفته می شود، بصورت یک سایز مناسب برای همه حالت ها نیستند. آنها بر اساس استفاده ی خاص خود انتخاب می گردند. تمام چیزهای مورد نیاز درباره ی راهکارهای سرمایه گذاری خورشیدی را بخوانید تا ببینید که کدام برنامه ی پرداخت برایتان بهترین حالت است.

بهترین پنل های خورشیدی برای استفاده ی خانگی

هر سیستم خورشیدی خانگی توسط یک مهندس و با کمک نرم افزار بصورت سفارشی طراحی شده است. یک پنل گران قیمت با بازدهی بالا ممکن است دقیقا” به اندازه ی یک پنل استاندارد یا مقرون به صرفه تحت شرایط مشابه خوب عمل کند. چیز بزرگتر همیشه چیز بهتری نیست. بهترین پنل های خورشیدی برای شرایط شما بشدت به دو عامل زیر بستگی دارند.

میزان مصرف سالیانه ی  برق خانگی

هرچه برق بیشتری مصرف کنید، نیروی خورشیدی بیشتری را نیاز دارید که ایجاد کنید. شما به شکل ایده آل به اندازه ای نیرو تولید کنید که که معادل با ۱۰۰ درصد برقی باشد که شما مصرف می کنید. امری مفید است که پرداخت های کامل سالانه ی برق را برای ارجاع در قبض تان داشته باشید و در نتیجه طراح سیستم شما می تواند الگوهای مصرف خانگی را که ماه به ماه در نوسان است را لحاظ نماید.

ویژگی های بام (سقف) شما

بیشتر سیستم های خانگی (مسکونی) در قسمت بالا و بر روی سقف شما قرار داده می شوند. شیب، نوع و سن سقف شما و همچنین میزان سایه افکنی همگی می توانند بر تعداد پنل های مورد نیازتان تاثیرگذار باشند. بطور کلی، بهتر است که پنل های بیشتری را در سمت جنوبی سقف تان قرار دهید این همان مکانی است که خورشید در نیمکره ی شمالی زمین بیشتر بر آن می تابد.

به خاطر داشته باشید : انتخاب بهترین شرکت پنل خورشیدی برای شما به طرز چشمگیری وابسته به این فاکتورها است. اطمینان حاصل کنید که با یک شرکت با دانش کار می کنید که که تمامی این فاکتورها را در پروژه تان در نظر بگیرد.

سازگاری اینورتور پنل خورشیدی

پنل ها و اینورتورهای خورشیدی با یکدیگر کار می کنند تا اجزای اصلی سیستم خورشیدی شما را شکل دهند.

بطورخلاصه، پنل های شما جریان الکتریسیته ی مستقیم یا دی سی را تولید می کنند و سپس اینورتورهای پنل خورشیدی تان آن نیرو را به برق جریان متناوب یا ای سی تبدیل می کند. این امری ضروری است زیرا لوازم خانگی و شبکه ی برقتان تحت نیروی جریان متناوب کار می کند.

به عنوان نمونه …

اینورتورهای رشته ای

اگر سقف شما تنها به یک سطح از پنل ها نیاز دارد و بخوبی در معرض جهت جنوبی قرار دارد، یک اینورتور رشته ای استاندارد برای مدیریت پنل های خورشیدی تان کافی خواهد بود. اینورتورهای رشته ای برای مدیریت پنل های خورشیدی تان کافی خواهند بود. اینورتورهای رشته ای تمامی پنل های خورشیدی تان را یکجا بصورت یک رشته ی تکی یا اتصال سری کنترل می کنند.

بهترین پنل خورشیدی
میکرواینورتور

اگر سقف شما نیازمند چندین سطح برای پنل ها باشد و یا اینکه سایه اندازی هایی بوسیله ی درختان را تجربه کند، به میکرو اینورتورها در چنین شرایطی کمی بیشتر توجه نمایید. میکرو اینورتورها نیروی حورشید را  بصورت پنل به پنل تبدیل می کنند. اگر یک پنل متاثر از سایه گردد، تمامی پنل های دیگر همچنان به تولید با تمام قدرت ادامه می دهند در حالیکه با اینورتور رشته ای، تمامی پنل ها در سطح پنلی که متاثر از سایه اندازی شده است تولید می کنند.

بهترین پنل خورشیدی
 ماژول های AC

اگر فضای بامتان بسیار محدود است، شما به پنل های پربازده تری همچون ماژول های سان پاور نیاز دارید. سان پاور ماژول  را که  میکرواینورتورهایی را دارا هستند که بصورت مستقیم به پنل ها ادغام شده اند را نمایندگی می کند. این نکته به AC های

قیمت سطح ممتاز تمام می شود اما در عین حال شما نیروی خورشیدی مورد نیازتان را با تعداد پنل های کمتری تولید خواهید کرد.

بهترین پنل خورشیدی

در اینجا برخی از بزرگترین برندهای اینورتور خورشیدی را برای بازار خورشیدی خانگی می بینیم. گزینه ی اول بازار سولار دات کام در هر سال متوالی برند “سولار اج” است که سازنده ی اینورتورهای رشته ای و بهینه سازهای نیرو است.

برند” انفیز” در  زمینه ی محصولات میکرواینورتور تخصص دارد و برند “سان پاور” نیز ماژول های ای سی را با اینورتورهای ادغام شده روی هر پنل را تولید می کند.

بخاطر داشته باشید که  کمی تحقیق درباره ی اینورتورها به شما کمک خواهد کرد که بهترین پنل خورشیدی خانگی را برای خودتان تعیین نمایید. یک متخصص که به شکل صحیحی مصرف برقتان و شرایط بام تان را ارزیابی می کند قادر خواهد بود که گزینه های تجهیزات مناسب را برای پروژه ی شما فراهم سازد و در مورد ارزش قیمت های اینورتورهای پنل خورشیدی مختلف راهنمایی تان کند.

هنگامی که آنها در حال ارزیابی پنل های خورشیدی هستند، اطمبنان حاصل کنید از مرور نمودن کارایی،نرخ توان، ضمانت و قابلیت ورشکستگی تولید کنندگان مختلف.

اصلی ترین المان های یک پنل خورشیدی به شرح پایین هستند:
کارایی

وقتی که اهالی صنعت درباره ی کارایی صحبت می کنند، منظور آنها  میزان نور خورشیدی است که به سلول خورشیدی می رسد که در حقیقت تبدیل به برق شده است. برای پنل های سیلیکونی مرسوم، این مقدار معمولا” بین ۱۴ تا ۲۲ درصد است.

هر پنل دارای  مقدار وات نیروی برق و یا نرخ توان متفاوتی است. این نشان دهنده ی میزان نیرویی است که یک پنل می تواند تولید کند که معمولا” بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ وات است. پنل های با  مقدار وات بالاتر غالبا” پربازده تر هستند اما در عین حال از نظر ابعاد بزرگتر و گرانقیمت تر هستند.

ضمانت

نصاب خورشیدی و سازندگان تجهیزات خورشیدی تان ضمانت های زیادی را فراهم  خواهند کرد تا مطمئن شوند که سیستم شما در طول عمرش راحت کار می کند. ضمانت ها در مدت و شرایط با هم توفیر دارند اما معمولا بین ۱۰ تا ۲۵ ساله هستند.

قابلیت ورشکستگی

وقتی که یک برند پنل خورشیدی را می خواهیم انتخاب کنیم، حواستان باشد که شرکتی که انتخاب می کنید همچنان بتواند ضمانت شما را محترم یشمارد. مشخصا” شرکت های بزرگتری چون الجی، پاناسونیک و هانوا گزینه های مطمئنی هستند و قابلیت اطمینان بالا دارند.

از نقطه نظر نیرو و کارایی (بازدهی)، سازندگان ممتاز پنل خورشیدی ۲۰۱۹ هانوا، الجی، سولاریا، سان پاور و سیلفاب هستند. در هر صورت، ماژول سازهای بسیار زیاد دیگری هستند که در رقابت برای جایگاهی در صحنه هستند.

هر پنج تای این سازندگان برای محصولاتشان یک ضمانت قوی ۲۵ ساله دارند. “سان پاور” یکی از تثبیت شده ترین شرکت های خورشیدی است، و الجی و پاناسونیک شرکت های بزرگ و چند ملیتی هستند. از این‌رو، هر سه اینها بسیار قابل‌ اطمبنان هستند و می‌توانند به احتمال بالا ضمانت ۲۰ ساله سیستم‌تان را اغنا سازند.

همچنان، بهترین شرکت پنل خورشیدی برای شما بسیار وابسته به ویژگی های خاص منزلتان است. بسیاری از سازندگان پنل خورشیدی استاندارد ها را برای ضمانت تجهیزاتشان بالا می برند و یا اینکه سایر کمپانی های بزرگ مانند “هانوا کیو سلز” کره جنوبی به سرعت در حال جذب سهم بازار هستند. حتی بازیگران و سازندگان کوچکتر بازار نیز مسیرشان را برای بازار اخیرا” باز کرده اند. برند “سولاریا” رشد طوفانی را در ۲۰۱۹ در پلتفرم” سولار دات کام” به عنوان نمونه شاهد بود. خیلی از منازل نیازی به کارایی بالای ماژول های الجی و سان پاور ندارند.

بازبینی های پنل های خورشیدی مان

مقایسه های پنل خورشیدی کار آسانی نیست و بهتر است که مشاوری بی طرف برای کمک کردن به شما را داشته باشید. در هر صورت، اگر می خواهید بیشتر بدانید، ارجاع به جدول مقایسه ای پنل خورشیدی همانند نمونه ی پایینی به شما کمک خواهد کرد که ویژگی های مختلف محصولات مختلف را دریابید. ما درون برگه های مشخصات هر کدام از این سازندگان پنل خورشیدی سر خواهیم زد. برخی از آنها تامین کنندگان ممتاز ماژول ها در بازار سولار دات کام* هستند.

بهترین پنل خورشیدی

اعداد بر اساس شرایط ارزیابی استاندارد اندازه گیری شده اند.*

چگونه سر از امتیازدهی پنل خورشیدی درآوردیم؟

مهندسان صنعت خورشیدی معیارهای چندگانه ای را برای طراحی، مهندسی، و ساخت پنل های خورشیدی به کار می گیرند. در نهایت، تنها چند مورد از دسته بندی های اولیه هنگام امتیازبندی پنل خورشیدی وجود دارند که دارای اهمیت هستند که عبارتند از : ضمانت های پنل خورشیدی، گارانتی عملکرد انرژی خورشیدی، کارایی پنل خورشیدی، میزان وات پنل خورشیدی و زیبایی شناسی پنل خورشیدی. در نظر گرفتن این پنج ویژگی بما نشان می دهد که یک پنل چقدر و به چه مدت تولید می کند.

همانطور که پیشتر اشاره شد، هر خانه ای منحصربفرد است و نیازمند یک ارزیابی حرفه ای است. پنل های خورشیدی رده بالا همچون سان پاور، الجی و پاناسونیک گزینه های عالی هستند اما آنها نسبت به پنل های دیگری که اقتصادی تر ساخته شده اند گرانتر هستند.

ضمانت نامه های پنل خورشیدی

مدت زمان یک ضمانت پنل خورشیدی پیامی از سوی سازنده ی پنل است مبنی بر اینکه آنها بهترین نوع پنل خورشیدی را تولید کرده اند. هرچه ضمانت طولانی تر باشد، کیفیت پنل بالاتر خواهد بود. این مشخصا بدین دلیل است که سازنده برای اثبات ادعایش حرکتی عملی زده است. هنگام مقایسه ی پنل های خورشیدی، اطمینان یابید که شما نکاتی درباره ی شرایط ضمانت هر سازنده را برداشته اید.

ضمانت ها بین موارد کوتاه ۱۰ ساله تا ۲۵ سال برای موارد ممتاز در نظر گرفته می شود. با وجود اینکه این بازه ی ضمانت است، پنل های خورشیدی معمولا بسیار بیشتر کار می کنند که دلیلش کیفیت ذاتی محصول است. بدلیل اینکه هیچ بخش متحرکی در پنل وجود ندارد، آنها می توانند به تولید انرژی تا زمانی که سلولهای خورشیدی بطور کامل مواد هادی شان به پایان برسد ادامه می دهند.

اگر پنل خورشیدی تان در طول دوره ی ضمانت خراب شد، سازنده آن پنل را برایتان عوض خواهد کرد یا اینکه تعمیرش خواد کرد. لازم به ذکر است که اگر پنل به علت خطای کار نصب کننده از کار بیفتد، این مورد اما توسط ضمانت خود کارخانه ی نصب مورد پوشش قرار خواهد گرفت.

فراتر از خطای کاری، برخی استثتائات دیگری در پیوند با این ضمانت ها وجود دارند که سازندگان دنبالشان می کنند. پنل هایی که بدلیل آلودگی محیط زیست آسیب می بینند و درگیر عوامل طبیعی معمولا” مشمول ضمانت ها نمی گردند. در حقیقت، تنها استعمال و فرسودگیپنل خورشیدی را شامل می گردد.

گارانتی عملکرد انرژی خورشیدی

افزون بر پوشش هرگونه عیب در ضمانت پنل خورشیدی، سازندگان همچنین یک گارانتی عملکرد برای محصولاتشان ارائه می دهند.  در این زمان، اکثر سازندگان سطح مشخصی از تولید را در بازه ی ۲۵ ساله گارانتی می کنند. اگر شما بدنبال بهترین پنل های خورشیدی خانگی هستید، مطمئن شوید که شما دارید سطح تولیدی را ارزیابی می کنید که سازنده ضمانت کرده است.

کاملا مستند است که سیلیکون در سلول های خورشیدی در طی زمان به آرامی رسانایی را از دست می دهد و هدف سارنده نیز این است که این خرابی را تا حد امکان در طول دورهی گارانتی محدود کند. “سان پاور” پیشتاز صنعت در فراهم کردن یک گارانتی عملکردی است. آنها ضمانت می کنند که پنل های آنها ۹۲ درصد توان نامی را در ۲۵ سال تولید می کند. گارانتی های مشابه عملکردی پس از ۲۵ سال در دامنه ی عملکردی ۸۰ تا ۸۵ درصد هستند. پنل های خورشیدی ممتاز می بایستی برای انجام  حداقل ۸۵ درصد خروجی توان نامی گارانتی شوند.

لطفا بخاطر داشته باشید که استثناهای مشابه گارانتی پنل خورشیدی همچنین بر گارانتی عملکرد انرژی خورشیدی اعمال می گردد. در واقع اکثر سازندگان گارانتی های عملکرد و ضمانت های پنل را در مدرک مشابه بیرون می دهند.

کارایی پنل خورشیدی

مهم است که هر سیستم خورشیدی خانگی دارای یک سیستم مانیتورینگ باشد. این سیستمی است که به شما اجازه می دهد داده های تولید انرژی تاریخی و اندازه گیری زمان حقیقی سیستم تان را نشان دهد. برخی سیستم های مانیتورینگ این داده ی تولید انرژی را توسط یک واحد نمایشگر فیزیکی نمایش می دهند در حالیکه دیگران از فصل مشترک (اینترفیس) آنلاین و یا هر دوی اینها استفاده می کنند. هرچه منازل هوشمند یا متصل بیشتر رواج می یابند،نصاب های خورشیدی می توانند مانیتورینگ مصرف کل انرژی خانه را نیز فراهم سازند. برای حصول اطمبنان از اینکه سیستم خورشیدی تان به شکل نرمالی انرژی تولید می کند، مهم است که مطمئن شوید که پنل های خورشیدی تان با یک سیستم مانیتورینگ تولید انرژی جفت گردند.

مقدار وات پنل خورشیدی

گبج شدن بین مفاهیم کارایی و مقدار وات اتفاق آسانی است. وات واحد اندازه گیری است که خروجی با لقوه ی الکتریکی پنل را تحت شرایط ایده آل را به ارمغان می آورد. هرچه میزان وات پنل بیشتر باشد، برق بیشتری را می تواند برای خانه تان تولید کند. پنل های با مقدار وات بالاتر برای جاهای کوچکتری که نیاز به تولید بیشتری دارند مناسب هستند. در هر صورت، آنها قیمت بالاتری دارند. پس همیشه بهترین کار این نیست که در پنل های با مقدار وات بالاتر سرمایه گذاری کنیم اگر برای منزلمان ضروری نیست.

افزون بر این، برخی اوقات پنل های با وات بالاتر از نظر فیزیکی بزرگتر هستند.این بدان معناست که پنل های کمتری می توانند در فضاهای مشخصی جای گیرند و از این رو مزیت داشتن مقدار وات بالاتر را رد می کند. برندها و محصولات پنل خورشیدی در اندازه و مقدار وات متفاوت هستند پس مطمئن گردید که طراح پنل فوتوولتائیک این موضوع رد در هنگام کارش برایتان مدنظر بگیرد.

اگر بدنبال مقایسه ی پنل های خورشیدی هستید، اطمینان یابید که کارایی و مقدار وات پنل را باهم در نظر بگیرید. یک پنل با کارایی و مقدار وات بالا ممکن است ایده آل بنظر بیاید اما اگر فضای بام به اندازه ی کافی دارید، ممکن است که ضروری نباشد.

زیبایی شناسی پنل خورشیدی

همانطور که افراد بیشتری به سوی صنعت خورشیدی می روند، نیاز برای پنل های زیبا و خوب طراحی شده تبدیل به یک خواسته ی روزافزون مشتری ها دارد می شود. این مورد مشخصا” در همسایگی هایی که نیازهای قوانین اتحادیه ی خانه داران برای آرایه ی خورشیدی را دارند و همچنین برای خانه هایی که پنل هایی نیاز دارد که به سمت جاده باشند مورد استفاده است. بسیاری از مالکان منازل با عنایت به چنین ملاحظاتی در ذهن، هنگام مقایسه ی پنل های خورشیدی پنل های مشکی را ترجیح می دهند اما انواع زیادی از پنل های مشکی وجود دارند که باید از آنها مطلع گشت.

اکثر سلول های سیلیکونی یا آبی تیره هستند یا مشکی. این سلول ها مربع هایی هستند که رویه ی پنل های خورشیدی را شکل می دهند. فاصله ی بین این سلول ها همانجایی است که شما می توانید بک شیت را ببینید. داشتن یک بک شیت مشکی باعث براق تر نشان دادن آن است. در پایان، بوجه به رنگ فریم (قاب) دارای اهمیت است. اکثر فریم های پنل های خورشیدی آلومینیوم آنودی هستند که یا نقره ای یا مشکی هستند. انتخاب فریم مشکی رنگ می تواند شکل و قیافه ی سیستم تان را بهبود دهد. ممکن است که به پنل های تمام مشکی نیز علاقه نشان دهید که در آنها فریم، بک شیت و سلول ها همگی مشکی رنگ هستند.

افزون بر این، سازندگان ممتاز پنل های خورشیدی نظیر “سوپریم” و “ترینا سولار”، پنل های خورشیدی بدون قاب و بدون بک شیت را تولید می کنند. این پنل ها که کاملا” بوسیله ی پوشش شیشه ای محافظت می شوند، گزینه های خوبی برای گاراژهای بدون سقف، سیستم های نصب شده بر زمین، سایبان ها و هرجای دیگری که زیبایی و ظاهر دارای اهمیت است می باشند.

منبع: Best Solar Panel

به زبان ساده ، خورشید فراوان ترین منبع انرژی در زمین است. در هر زمان معادل ۱۷۳۰۰۰ تراوات انرژی خورشیدی به زمین حمله می کند – بیش از ۱۰ هزار برابر کل انرژی مورد نیاز جهان.

با گرفتن انرژی خورشید و تبدیل آن به برق برای خانه یا محل کار شما ، انرژی خورشیدی یک راه حل اصلی در مبارزه با بحران آب و هوایی فعلی و کاهش وابستگی ما به سوخت های فسیلی است.
انرژی خورشیدی با خورشید آغاز می شود.خورشید ما یک راکتور هسته ای طبیعی است. صفحات خورشیدی (که به آنها ” پنل PV ” نیز گفته می شود) نور خورشید را، که از ذراتی از انرژی به نام ” فوتون ” تشکیل شده است ، به برق تبدیل می کند که می تواند برای تأمین بارهای الکتریکی استفاده شود.

پنل های خورشیدی می تواند برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی از جمله سیستم از راه دور قدرت برای کابین ، تجهیزات ارتباطات راه دور ، سنجش از راه دور ، و البته برای تولید برق سیستم های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار بگیرد .
صفحات خورشیدی انرژی تجدید پذیر تمیز را به شکل نور خورشید جمع کرده و آن نور را به برق تبدیل می کنند و سپس می توانند برای تأمین برق بارهای الکتریکی استفاده شوند. صفحات خورشیدی از چندین سلول خورشیدی جداگانه تشکیل شده است که خود از لایه هایی از سیلیکون ، فسفر (که بار منفی را تأمین می کند) و بور (که بار مثبت را تأمین می کند) تشکیل شده است. صفحات خورشیدی فوتون ها را جذب کرده و با این کار جریان الکتریکی ایجاد می کنند. انرژی حاصل از برخورد فوتونهایی که به سطح صفحه خورشیدی برخورد می کنند ، باعث می شود الکترونها از مدار اتمی خود خارج شده و در میدان الکتریکی تولید شده توسط سلولهای خورشیدی آزاد شوند و سپس این الکترونهای آزاد را به یک جریان جهت دار بکشند. این فرآیند به عنوان اثر فتوولتائیک شناخته می شود.

در یک پیکربندی متصل به شبکه و متعادل ، یک آرایه خورشیدی در طول روز نیرو تولید می کند و سپس شب در خانه استفاده می شود. برنامه های اندازه گیری خالص به صاحبان ژنراتورهای خورشیدی این امکان را می دهد که اگر سیستم آنها انرژی بیشتری از آنچه در خانه لازم است تولید کند ، حقوق بگیرند. در برنامه های خورشیدی خارج از شبکه ، یک بانک باتری ، کنترل کننده شارژ و در بیشتر موارد ، یک اینورتر اجزای لازم هستند. آرایه خورشیدی برق جریان مستقیم (DC) را از طریق کنترل کننده شارژ به بانک باتری می فرستد. سپس برق از بانک باتری به اینورتر کشیده می شود که جریان DC را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند که می تواند برای وسایل غیر DC استفاده شود. آرایه های صفحه خورشیدی با کمک اینورتر می توانند اندازه گیری کنند تا بیشترین تقاضای بار الکتریکی را برآورده کنند. جریان AC می تواند برای تأمین بار در خانه ها یا ساختمان های تجاری ، وسایل نقلیه تفریحی و قایق ها ، کابین های از راه دور ، کلبه ها یا خانه ها ، کنترل ترافیک از راه دور ، تجهیزات ارتباط از راه دور ، نظارت بر جریان نفت و گاز ، RTU ، SCADA و موارد دیگر استفاده شود.
استفاده از صفحات خورشیدی یک روش کاملاً کاربردی برای تولید برق برای بسیاری از کاربردها است. بدیهی است که زندگی خارج از شبکه باشد. زندگی در خارج از شبکه به معنای زندگی در مکانی است که توسط شبکه اصلی برق تأمین نمی شود. خانه ها و کابین های از راه دور به خوبی از سیستم های خورشیدی بهره مند می شوند. دیگر نیازی به پرداخت هزینه های هنگفت برای نصب تیرهای برق و کابل کشی از نزدیکترین نقطه اصلی دسترسی به شبکه اصلی نیست. یک سیستم الکتریکی خورشیدی به طور بالقوه گرانتر است و در صورت نگهداری صحیح می تواند برای سه دهه بیشتر انرژی فراهم کند.

مزایای پنل های خورشیدی

علاوه بر این واقعیت که پنل های خورشیدی امکان زندگی در خارج از شبکه را فراهم می کنند ، شاید بزرگترین مزیتی که شما از استفاده از انرژی خورشیدی خواهید برد این است که هم منبع تمیز و هم تجدید پذیر انرژی است. با ظهور تغییرات آب و هوایی جهانی ، مهمتر شده است که ما برای کاهش فشار بر اثر انتشار گازهای گلخانه ای به جو خود ، هر کاری که می توانیم انجام دهیم. صفحات خورشیدی فاقد قطعات متحرک بوده و نیاز به نگهداری کمی دارند. آنها به سختی ساخته شده اند و با حفظ ظرافت چندین دهه دوام می آورند.

یکی دیگر از مزایای صفحات خورشیدی و انرژی خورشیدی این است که ، هنگامی که یک سیستم هزینه های نصب اولیه خود را پرداخت کرد ، برق تولید شده برای باقیمانده عمر سیستم ، که می تواند تا ۱۵-۲۰سال باشد بسته به کیفیت سیستم ،کاملاً رایگان است! برای دارندگان سیستم برق خورشیدی، مزایای آن از لحظه آنلاین شدن سیستم شروع می شود ، به طور بالقوه صورتحساب های ماهانه برق را از بین می برد یا این بهترین قسمت است که در واقع درآمد اضافی از طرف شرکت برق برای صاحب سیستم کسب می کند. چطور؟ اگر از انرژی کمتری که سیستم برق خورشیدی تولید می کند استفاده می کنید ، می توان آن انرژی اضافی را ، گاهی اوقات با حق بیمه ، به شرکت برق فروخت!

شرایط آب و هوایی می تواند بر میزان برق تولید شده در منظومه شمسی تأثیر بگذارد ، اما دقیقاً به روشی که فکر می کنید نیست.
البته شرایط مناسب برای تولید انرژی خورشیدی شامل یک روز آفتابی روشن است. اما مانند اکثر وسایل الکترونیکی ، صفحات خورشیدی در هوای سرد بسیار کارآمدتر از هوای گرم هستند. این مزیت اجازه می دهد تا پنل در همان مدت زمان برق بیشتری تولید کند. با افزایش دما ، پنل ولتاژ و برق کمتری تولید می کند.

اما حتی اگر صفحات خورشیدی در هوای سرد کارایی بیشتری داشته باشند ، لزوماً در زمستان بیشتر از تابستان برق تولید نمی کنند. هوای آفتابی اغلب در ماه های گرم تابستان رخ می دهد که علاوه بر ابرهای کم ، شب های تابستان طولانی تر نیز میشود. بنابراین حتی اگر پنل های شما در هوای گرم از کارآیی کمتری برخوردار باشند ، باز هم احتمالاً در تابستان برق بیشتری نسبت به زمستان تولید می کنند.
فناوری خورشیدی در حال بهبود است و هزینه خورشیدی نیز به سرعت در حال کاهش است ، بنابراین توانایی ما در مهار فراوانی انرژی خورشید در حال افزایش است.

انواع پنل های خورشیدی

در سال ۲۰۱۷ ، آژانس بین المللی انرژی نشان داد که خورشید به سریعترین منبع تأمین انرژی جهان تبدیل شده است – این اولین باری است که رشد انرژی خورشیدی از سایر سوخت ها فراتر رفته است. از آن زمان خورشید همچنان به رشد و شکستن رکوردها در سراسر جهان ادامه داده است.
اکثر صفحات خورشیدی از یکی از سه نوع سلول خورشیدی ساخته می شوند: سیلیکون مونو کریستالی ، چند بلوری یا بی شکل. سیلیسیم برای صفحات خورشیدی استفاده می شود زیرا ماده ای بادوام است که بسیار کارآمد و به راحتی در دسترس است.

مونو کریستالی:

پنل های خورشیدی مونو کریستالی متداول ترین و کارآمدترین انواع صفحه خورشیدی موجود هستند. به دلیل خلوص بالای سیلیکون ، این پانل ها در تولید برق بسیار عالی هستند و دارای بالاترین راندمان در بازار هستند.

پنل های تک بلوری نیز فضای کمتری را اشغال می کنند ، دمای بالا را به خوبی کنترل می کنند و طول عمر چشمگیری دارند ، به طوری که بسیاری از تولید کنندگان ۲۵ سال ضمانت روی پنل ها را ارائه می دهند. این مزایا قیمت بالایی دارند ، بنابراین اگر علاقه مند به صفحات خورشیدی مونو کریستالی هستید ، در نظر بگیرید که چه مقدار مایل هستید هزینه کنید.

پلی کریستالی:

ساخت صفحات خورشیدی پلی کریستال بسیار کارآمدتر و سریعتر هستند. یک فرآیند تولید ساده در نهایت باعث می شود که این صفحات از پنل های خورشیدی مونو کریستالی ارزانتر شوند.

در حالی که صفحات خورشیدی پلی کریستالی مقرون به صرفه تر هستند ، اما به اندازه صفحات خورشیدی مونو کریستالی نیرو تولید نمی کنند. علاوه بر این ، صفحات خورشیدی پلی کریستال تمایل به بزرگتر بودن و طول عمر کمی کوتاه تر از نمونه های تک کریستالی دارند. همچنین در شرایط با درجه حرارت بالا یا نور کم به همان اندازه موثر نیستند.

آمورف :

صفحات خورشیدی آمورف از یک لایه نازک سیلیکون ساخته شده اند ، که به آنها امکان می دهد انعطاف پذیرتر و سبک تر از پانل های تک بلوری و پلی کریستالی باشند. فایده دیگر این است که در دمای بالا عملکرد خوبی دارند. آنها همچنین یکی از بهترین صفحات خورشیدی برای شرایط کم نور هستند زیرا می توانند طیف وسیع تری از طیف نور را جذب کنند.

با این وجود صفحات خورشیدی بی شکل کمترین کارآیی را دارند زیرا دو برابر فضای لازم برای تأمین انرژی برابر با صفحه های تک بلوری را اشغال می کنند. طول عمر آنها نیز از پنل های تک بلوری و چند بلوری کوتاه تر است.

تاریخچه پنل خورشیدی

توسعه انرژی خورشیدی به بیش از ۱۰۰ سال قبل برمی گردد. در روزهای اولیه ، انرژی خورشیدی در درجه اول برای تولید بخار مورد استفاده قرار می گرفت و سپس می توان برای رانندگی ماشین آلات استفاده کرد. اما تا زمان کشف ” اثر فتوولتائیک ” توسط ادموند بکرل بود که امکان تبدیل انرژی الکتریکی خورشید به نور خورشید را فراهم می آورد. سپس کشف بکرل منجر به اختراع اولین سلول خورشیدی اصلی توسط چارلز فریتس شد که با پوشاندن ورق های سلنیوم با یک لایه نازک طلا تشکیل شد. و در این مرحله دستگاهی بوجود می آید که امروزه به عنوان صفحه خورشیدی می شناسیم .

راسل اول ، مخترع آمریکایی در لیست حقوق آزمایشگاه های بل ، در سال ۱۹۴۱ اولین سلول خورشیدی سیلیکونی را ثبت اختراع کرد. اختراع اول منجر به تولید اولین صفحه خورشیدی در سال ۱۹۵۴ توسط همین شرکت شد. صفحات خورشیدی اولین کاربرد اصلی خود را در ماهواره های فضایی یافتند. برای بیشتر افراد ، اولین صفحه خورشیدی در زندگی آنها احتمالاً در ماشین حساب جدید آنها جاسازی شده است – حدود دهه ۱۹۷۰!

امروزه از پنل های خورشیدی و سیستم های کامل پنل خورشیدی برای تأمین طیف گسترده ای از کاربردها استفاده می شود. صفحات خورشیدی به صورت سلول خورشیدی هنوز در ماشین حساب ها استفاده می شود. با این حال ، آنها همچنین برای تأمین انرژی خورشیدی به کل خانه ها و ساختمانهای تجاری ، مانند مقر Google در کالیفرنیا ، مورد استفاده قرار می گیرند.
قبل از نصب صفحات خورشیدی ، باید شکل و شیب سقف و محل قرارگیری خود خانه را در نظر بگیرید. برای دستیابی به بهترین عملکرد سالانه ، سقف باید رو به جنوب با زاویه تقریبا ۳۰ درجه باشد. اینها الزامات سختگیرانه ای نیستند ، زیرا پنل های خورشیدی در تنظیمات مختلفی کار می کنند ، به شرط آنکه نصب بین ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر بدون سایه باشد. به دو دلیل مهم است که پنل ها را از بوته ها و درختان دور نگه دارید: آنها ممکن است به تاسیسات شما سایه بیاندازند و شاخه ها و برگ ها ممکن است سطح را خراشیده و عملکرد آنها را کاهش دهند. قرار گرفتن بیش از حد در معرض باد و باران نیز ممکن است در طولانی مدت عملکرد را کاهش دهد ، بنابراین هنگام ارزیابی محل قرارگیری ، باید پناهگاه در برابر باد را در نظر گرفت. با این حال ، همانطور که قبلا ذکر شد ، صفحات خورشیدی با ضمانت ۲۵ ساله ارائه می شوند ، که تضمین می کند خروجی نباید در آن بازه زمانی کمتر از ۸۰٪ باشد. به علاوه ، به اندازه کافی تعجب آور ، صفحات خورشیدی در آب و هوای گرمتر بهتر کار نمی کنند. به این دلیل که سلول های خورشیدی از نور خورشید استفاده می کنند و از گرما استفاده نمی کنند و در اثر دماهای بالا کارایی آنها کاهش می یابد.

پنل خورشیدی برای استفاده خانگی
پنل خورشیدی برای خانه ها

در حال حاضر ، صفحات خورشیدی یکی از روش های انرژی تجدید پذیر است که به راحتی در دسترس است. انرژی خورشیدی به دلیل مزایای زیادی که دارد ، از کاهش قابل توجهی در انتشار گازهای گلخانه ای تا افزایش ارزش خانه به دلیل مجهز بودن به پنل خورشیدی ، مردم را به میزان قابل توجهی به خود جذب می کند با افزایش استفاده از پنل های خورشیدی در سراسر جهان،دیگر مشاهده نصب پنل خورشیدی در سقف خانه های مسکونی و مشاغل، غیرمعمول نیست.
میانگین مصرف برق مشترکان خانگی ۱۰۴۰۰ کیلووات ساعت در ماه می باشد،اگر پنل خورشیدی متوسط ​​۲۵۰ وات را نصب کنید ، برای تولید انرژی کافی برای تأمین انرژی کل خانه خود به حدود ۲۸-۳۴ صفحه خورشیدی نیاز دارید.

۱.مصرف برق خود را در کیلووات ساعت تعیین کنید. می توانید این اطلاعات را در قبض برق خود بیابید
۲.تقسیم آن عدد برآورد تولید صفحه خورشیدی. برآورد دقیق بسته به مکان و دارایی شما متفاوت خواهد بود (به عنوان مثال پوشش درخت و آفتاب منطقه ای).
۳.این عدد را بر ۲۵۰ تقسیم کنید – وات یک صفحه خورشیدی متوسط ​​- برای تعیین محدوده ای از تعداد صفحات خورشیدی مورد نیاز برای تولید ۱۰۰٪ برق مورد نیاز خانه.

خانه هایی که دارای پنل های خورشیدی هستند، از آنها به عنوان منبع انحصاری انرژی مسکونی استفاده نمی کنند. در عوض ، آنها در فرایندی به نام net metering ( NEM ) به شبکه ابزار متصل می شوند . اندازه گیری خالص یک گزینه خارق العاده برای افرادی است که می خواهند با افزایش سازگاری با محیط زیست ، قبض برق خود را کاهش دهند.

به این ترتیب صدور صورت حساب منحصر به فرد از این الگو پیروی می کند:

یک کنتور خانگی میزان برق مصرفی خانوار و میزان تولید برق صفحات خورشیدی را کنترل می کند.
به صورت ماهانه یا سالانه ، آن خانوار فقط وظیفه پرداخت خالص مصرف خود را دارد – مصرف برق بیش از آنچه که توسط صفحات خورشیدی خانه تولید شده است
این فرصت برای غرامت بیشتر خانوارهای برق فراهم می شود تا توسط شرکت خدمات خود جبران شوند.
با این حال ، این نصب بسیار نادر است. اگرچه یک سیستم پنل خورشیدی خودکفا ، خارج از شبکه همچنان یک کار چالش برانگیز است ، اما روشهای دیگری برای استفاده از انرژی سبز برای تأمین انرژی خانه شما وجود دارد.

در حال حاضر پنل های خورشیدی در محیط های مسکونی با محدودیت هایی روبرو هستند زیرا بیشتر خانه ها در روزهای آفتابی که صفحات خورشیدی برق بیشتری از آنچه در منزل می تواند ایجاد کند ، راهی برای ذخیره انرژی خورشیدی اضافی ندارند. خوشبختانه ، پیشرفت روزافزون تکنولوژی این مشکل ذخیره سازی را برطرف می کند ، چراکه کل صنعت را آزار می دهد.

با توجه به اینکه تعداد روزهای آفتابی در ایران میانگین ۳۰۰روز در سال است نیروگاه های متصل به شبکه برق مناسب این اقلیم مباشد
هزینه نصب پنل های خورشیدی درحالت متصل به شبکه ۷-۸میلیون تومان و در سیستم مستقل از شبکه میانگین ۲۰-۲۵میلیون تومان به ازای هریک کیلو وات است
مبلغی که برای صفحه خورشیدی برای خانه خود پرداخت می کنید بسته به میزان برق مصرفی شما متفاوت خواهد بود. هرچه برق بیشتری استفاده کنید ، به صفحات خورشیدی بیشتری نیز احتیاج دارید و هزینه بیشتری نیز باید پرداخت کنید.
. آیا یک سیستم صفحه خورشیدی خانگی هزینه خود را پرداخت خواهد کرد؟
بله! سیستم های صفحه خورشیدی خانگی هزینه های خود را پرداخت می کنند.

مدت زمان بازپرداخت صفحات خورشیدی شما از طریق پس انداز قبض برق نیز “دوره بازپرداخت خورشیدی” است. پس از آن ، پنل های خورشیدی شما را کاملاً رایگان می کند!

دوره های بازپرداخت خورشیدی بسته به هزینه سیستم ، قیمت برق منطقه شما و میزان برق تولیدی سیستم شما متفاوت است. دوره بازپرداخت خورشیدی شما بسته به مشوق ها و تخفیفاتی که واجد شرایط هستید ، می تواند حتی کوتاه تر باشد.
پاسخ دقیق به این سوال بستگی به محل خانه خود، مقدار برق مصارف خانگی خود، و هزینه های نصب و راه اندازی محلی است. اما در بیشتر موارد ، انرژی خورشیدی برای صاحبان خانه سرمایه گذاری ارزشمندی است .

صفحات خورشیدی معمولاً بازدهی ساده بین ۱۰ تا ۱۵ درصد را فراهم می کنند.

بنابراین ، این شما هستید که تصمیم می گیرید بهترین روش برای صرف هزینه های سخت خود را بدست آورید ، اما با اطمینان می توان گفت که صفحات خورشیدی مسکونی با سایر روش های سنتی سرمایه گذاری ، مانند خرید خانه یا سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار، دارای بازدهی به ترتیب ۵ و ۹.۵ درصد است.

بعلاوه ، در حالی که بازدهی مالی خوبی دریافت می کنید ، در عین حال با انرژی پاک خانه را تأمین می کنید و انتشار کربن خود را کاهش می دهید!

آیا من به باتری خورشیدی احتیاج دارم؟

در بیشتر مناطق ، نیازی به نصب باتری خورشیدی با پنل های خورشیدی ندارید. باتری ها بدون صرفه جویی در هزینه های برق شما ، مبلغ بیشتری به هزینه کل سیستم شما اضافه می کنند. با این حال ، برخی از ایالت ها مشوق های باتری خورشیدی ارائه می دهند ، که می تواند باتری های خورشیدی را به یک سرمایه گذاری اقتصادی بهتر تبدیل کند.

باتری های خورشیدی در مکان هایی که قطع برق مکرر شبکه و حالت بدون اندازه گیری شبکه را تجربه می کنند ، بیشترین حس را دارند . خاموشی های گسترده در سراسر کشور رایج شده است ، بنابراین بسیاری از افراد شروع به جفت کردن صفحات خورشیدی با باتری های خورشیدی برای تأمین انرژی پشتیبان فقط در صورت قطع برق می کنند.

آیا پنل های خورشیدی می توانند کل خانه را تأمین کنند؟

بله ، صفحات خورشیدی می توانند کل خانه را تأمین کنند. هنگامی که با یک نصب کننده خورشیدی تماس می گیرید ، به شما کمک می کنند تا سیستم خورشیدی خود را اندازه کنید بنابراین تمام یا بیشتر نیازهای الکتریکی شما را پوشش می دهد. هرچه مصرف برق شما بیشتر باشد ، به سیستم پنل خورشیدی بزرگتری نیاز دارید تا خانه خود را تأمین کنید.

بهترین انواع صفحه خورشیدی برای خانه شما کدامند؟

پنل های خورشیدی مونو کریستالی بهترین نوع صفحه خورشیدی برای مصارف خانگی است . سلول های خورشیدی درون صفحات تک کریستالی امکان بهره وری بالاتر و ظاهر یکدست تر را فراهم می کنند که بیشتر صاحبان خانه ترجیح می دهند.

در گذشته ، پنل های خورشیدی مونو کریستالی به طور قابل توجهی گران تر از پنل های خورشیدی چند بلوری بودند ، یکی دیگر از گزینه های محبوب صفحه خورشیدی، با این حال ، با پیشرفت تکنولوژی و کاهش قیمت ها ، اختلاف قیمت بین پانل های تک بلوری و پلی کریستال به حداقل رسیده است.

تقریباً با همین قیمت ، پانل های تک کریستالی عملکرد بهتری دارند و ظاهر بهتری دارند – یک برد برای صاحبان خانه.

پنل های خورشیدی برای ادارات،کارخانه ها و شرکت ها

با استفاده از نصب و راه اندازی خورشیدی تجاری در ایران می توانید هزینه های خدمات خود را همانطور که بود کاهش دهید. هزینه های برق هر روز در حال افزایش است اما با استفاده از نشاط آفتاب می توانید هزینه های برق خود را به طور چشمیگری کاهش دهید.

پنل های خورشیدی به سختی نگهداری می شوند و هزینه های مربوط به آن کم است. سلولهای مبتنی بر آفتاب را می توان مجدداً طراحی و یا به طور تاثیرگذار ترمیم کرد و این امر باید با اندازه گیری پول نقد کمتر امکان پذیر باشد. یک باتری پانل خورشیدی برای مدت زمان ۷ تا ۸ سال به طور معمول کار می کند و تفاوت آن با یک مارک و سپس با مارک دیگر متفاوت است. بعد از آن می توانید آنها را با هزینه پایه عوض کنید. بخش بزرگی از باتری با این هدف تضمین می کند که در هنگام استفاده از آن نیازی به استرس روی آن نیست. علاوه بر این ، بسیاری از شرکت ها خدمات تمیز کردن صفحه خورشیدی را به همراه سایر خدمات ارائه می دهند.نور آفتاب به هیچ عنوان زمین را آلوده نمی کند. هیچ صدایی ایجاد نمی کند و دود تخلیه نمی کند. تقریباً مسلم است که هیچ کس از استفاده از نور و انرژی انرژی خورشیدی با توجه به نکات برجسته ای که دارد ، متنفر نیست.
انرژی خورشیدی یک منبع انرژی فراوان ، قابل اطمینان و تجدید پذیر است و همچنین پاک ترین نوع انرژی شناخته شده برای انسان است زیرا از آلودگی عاری است و به کاهش انتشار کربن یک کشور کمک می کند. ساختمانهای تجاری (دفاتر و سایر سازمانهای تجاری) در بیشتر موارد به انرژی مصرفی خود به برق بستگی دارند و مصرف برق در یک ساختمان اداری در طول روز بسیار بیشتر است که باعث می شود آنها برای نصب صفحات خورشیدی و دهها مورد دولتی و مرکزی مناسب باشند.
دفاتر و مشاغل می توانند از پانل های خورشیدی و پانل های حرارتی خورشیدی برای مصارف مختلف از جمله هوای تهویه قبل از گرم شدن ، گرم شدن آب ، خنک کننده خورشیدی و روشنایی و برق استفاده کنند. ما راه حل بهتری برای دفتر شرکت شما ارائه می دهیم که می توانید برای کار روزانه برق خود را تولید کنید.

نصب کردن یک پنل خورشیدی در محل کار خود می تواند به شما در مزایای بسیاری کمک کند:

هزینه عملیاتی را کاهش می دهد.
بازگشت خوب به سرمایه گذاری
تعمیر و نگهداری رایگان و قابل اعتماد.
سازگار با محیط زیست با طبیعت.
کم هزینه
سیستم های خورشیدی گزینه ای برای تولید برق با هزینه کم هستند و در بعضی موارد ، می تواند باعث صفر یا کاهش حداقل صورتحساب های برق شود.
انرژی تجدید پذیر
تولید انرژی که هیچ گونه تولید گازهای گلخانه ای از سوخت های فسیلی تولید نمی کند و به میزان بیشتری در کاهش آلودگی هوا کمک می کند.
سازگار با محیط زیست
با صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی ، طبیعت را پس انداز کنید تا بتواند برای نسل های آینده پایدار بماند. برو سبز برو خورشیدی.

مراحل عملکرد پنل خورشیدی

صفحه خورشیدی
اشعه خورشید بر روی صفحه خورشیدی می افتد جایی که این اشعه ها از طریق سلول های فتوولتائیک به برق تبدیل می شوند.
اینورتر خورشیدی
اینورتر خورشیدی برق DC را از پانل به برق متناوب تبدیل می کند تا توسط خانواده استفاده شود یا آن را به شبکه بفرستد

انرژی سنج
انرژی سنج ثبت می کند که چه مقدار انرژی تولید می شود و چه مقدار مصرف می شود.

شبکه برق
در صورت تولید برق بیشتر از مصرف خانه ، مازاد آن به شبکه برق منتقل می شود.

انواع متداول سناریوهای شارژ متصل خورشیدی
صفحات خورشیدی نصب شده در ساختمان برای شرکتهایی که قبلاً دارای تاسیسات خورشیدی موجود و توافق نامه اتصال هستند ، ایده آل است. در چنین توافقی ، مشتری برق می تواند برق اضافی خورشیدی را به شرکت برق بفروشد. صفحات خورشیدی نصب شده در ساختمان همچنین می تواند برای کارفرمایان با فضای محدود زمین مفید باشد.با استفاده از انرژی خورشید

مزایای استفاده از انرژی خورشیدی برای تکمیل شارژ در محل کار

پنل خورشیدی در محل کار ، همراه با شارژ ، ممکن است به کارفرمایان امکان تولید انرژی اضافی را بدهد که می تواند برای تأمین برق شبکه یا جبران بارهای الکتریکی دیگر مانند خنک سازی ، به شرکت های دیگر بازگردانده شود. برق اضافی تولید شده توسط پنل خورشیدی همچنین می تواند به کارفرمایان کمک کند تا تأثیر “هزینه تقاضا” را کاهش دهند ، حق بیمه ای که برخی از خدمات برای استفاده زیاد از برق در ساعات اوج مصرف یا بیش از آستانه های خاص از آنها می گیرند. ادغام باتری ، یک ویژگی در برخی از تأسیسات شارژ خورشیدی ، می تواند انرژی مازاد را ذخیره کرده و به ظرفیت و انعطاف پذیری بیفزاید. ادغام باتری همچنین می تواند به کارفرمایان کمک کند تا در برابر وقفه های احتمالی در منبع برق خورشیدی محافظت کنند. در صورت هوای ابری ، باتری ها می توانند به عنوان منبع پشتیبان برای ایستگاه های شارژ عمل کنند بنابراین نیازی به برداشتن برق از شبکه ندارند.

همانند هر تصمیم تجاری ، کارفرمایانی که نصب خورشیدی را در نظر دارند باید مزایا و هزینه های آن را بسنجند. عوامل مهمی که قابل تأمل است عبارتند از:

موقعیت جغرافیایی میزان تابش خورشید که به یک منطقه خاص برخورد می کند ، تعیین می کند که یک پنل چه مقدار برق تولید خواهد کرد. اگرچه در صورت غیر مستقیم بودن اشعه خورشید تولید برق امکان پذیر است ، اما ممکن است مقرون به صرفه تر باشد که ایستگاه های شارژ خورشیدی را که نور مستقیم خورشید زیاد است ، تنظیم کنید .
سخت افزار و هزینه نصب پنل های خورشیدی نصب شده در ساختمان و سایبان های خورشیدی هزینه قابل توجهی را برای تهیه و نصب ایستگاه های شارژ اضافه می کنند.
مقررات نرم افزار خط مشی هایی که تعیین می کند آیا کارفرما می تواند مازاد برق تولیدی خورشیدی را به شبکه بفروشد یا خیر ، می تواند از یک شرکت به برنامه دیگر متفاوت باشد. اگر این کاری است که سازمان شما علاقه مند به انجام آن است ، با شرکت محلی خود تماس بگیرید تا از خط مشی آنها مطلع شوید.
انرژی خورشیدی یک منبع انرژی کاملاً تمیز و تجدیدپذیر است. بعلاوه ، هنگام کار ، صفحات خورشیدی هیچ گاز گلخانه ای آزاد نمی کنند ، بنابراین به افزایش سطح آلودگی هوا اضافه نمی شوند.
دفتر کار با انرژی خورشیدی دارای مزایای زیادی است. نه تنها هزینه قبض انرژی شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد ، بلکه باعث کاهش رد پای کربن کسب و کارتان نیز می شوید.این دو نکته به تنهایی یک امتیاز فروش کافی است ، اما به سختی حتی سطح را خراش می دهند. در اینجا ، ما بررسی می کنیم که واقعاً سود قابل استفاده از انرژی خورشیدی تا چه اندازه قابل توجه است.

انرژی خورشیدی در ایران

صرف نظر از زمان سال ، ایران همیشه در زیر آفتاب بی امان خورشید است.
خورشید هر ساله ۱۰ هزار برابر انرژی مصرفی ایرانی ها تولید می کند. به لطف فناوری های جدید و ابتکاری مجهز به انرژی خورشیدی ، اکنون می توانیم این انرژی را بهتر از گذشته مهار کنیم. پنل های خورشیدی به ما امکان می دهد تا از این منبع انرژی قابل تجدید قابل استفاده ، به خوبی استفاده کنیم.

مهار انرژی خورشیدی در ایران

در سراسر کشور ، از پنل های خورشیدی برای گرفتن انرژی خورشید و تبدیل آن به برق قابل مصرف استفاده می شود که می تواند برای تأمین انرژی وسایل اطراف خانه یا محل کار استفاده شود. تصور کنید که آیا همه کامپیوترها ، چراغ ها و وسایل آشپزخانه در دفتر کار شما فقط با انرژی خورشید تأمین می شوند.
پنل های خورشیدی از سلول های فتوولتائیک (PV) تشکیل شده و روی سقف ساختمان شما نصب می شوند و به گونه ای جهت گیری می شوند که حداکثر قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید را داشته باشند. هنگامی که خورشید به آنها برخورد می کند ، آنها به طور خودکار شروع به تولید برق می کنند ، که با اینورتر به انرژی قابل استفاده تبدیل می شود.
انرژی خورشید همچنین می تواند برای گرم کردن آب و گرم کردن ساختمان شما استفاده شود. در یک محیط مسکونی ، آب گرم می تواند تقریباً یک سوم قبض برق معمولی خانه را تشکیل دهد. در یک محیط اداری یا انبار ، بسته به منابعی که استفاده می شود.شما همچنین میزان انرژی حاصل از شبکه های برق را کاهش می دهید ، که به کاهش فشار رو به افزایش شبکه های برق کمک می کند.

در طول دهه گذشته ، آگاهی از این مزایا افزایش یافته است ، با بیش از ۸۰۰۰۰۰ ساختمان در ایران از سیستم های گرمایش و آب گرم خورشیدی استفاده می کنن

مزایای مالی دفاتر خورشیدی

وقتی صفحات خورشیدی را در طراحی دفتر یا محل کار خود بگنجانید ، منافع مالی با گذشت زمان محقق می شود. با وجود هزینه های قابل توجه مقدماتی مربوط به تغییر دفتر کار شما از انرژی سنتی به انرژی خورشیدی ، پس انداز طولانی مدت شما بسیار بیشتر از هزینه های اولیه خواهد بود. ارزش این است که هزینه های پیش رو را به عنوان یک سرمایه گذاری مورد بررسی قرار دهید ، زیرا اساساً در طولانی مدت برای صرفه جویی در انرژی کسب و کار خود سرمایه گذاری می کنید و با گذشت زمان ، هزینه های شروع به کار خود را به علاوه بیشتر پرداخت خواهید کرد.

در مرحله اول ، وقتی انرژی خود را ایجاد می کنید ، از انرژی کمتری در شبکه استفاده خواهید کرد و از پس انداز آن نیز لذت خواهید برد. ثانیا ، بسته به اینکه تجارت شما از کدام منطقه فعالیت می کند ، اگر انرژی خورشیدی بیشتری از آنچه در واقع استفاده می کنید جمع کنید ، برق اضافی به طور بالقوه به شبکه فروخته می شود.

همچنین می توان ادعا کرد که یک سرمایه گذاری انرژی خورشیدی از تجارت شما در برابر افزایش قیمت انرژی در آینده محافظت خواهد کرد ، به ویژه از آنجا که انتظار می رود هزینه گاز و برق در سال های آینده به دلیل محدودیت در منابع ذغال سنگ ، نفت و گاز افزایش یابد . با سرمایه گذاری در صفحات خورشیدی ، وابستگی مشاغل خود به سوخت های فسیلی و همچنین تأمین کنندگان انرژی سنتی را از بین خواهید برد.

سرانجام ، اگر مالک ساختمانی هستید که از آن بهره برداری نمی کنید ، صفحات خورشیدی می توانند به افزایش ارزش بازار املاک شما کمک کنند.

تعدادی از مزایای بالقوه مالی مربوط به معرفی صفحات خورشیدی در محیط های تجاری و مسکونی است. با این وجود ، کارایی سیستم شما به نوع پنل هایی که نصب کرده اید ، اندازه سیستم و محل قرارگیری ویژگی شما بستگی خواهد داشت.
اینکه محل کار شما چقدر انرژی مصرف می کند در میزان کارآیی منظومه شمسی و همچنین متکی بودن به انرژی پنل های شما تأثیر خواهد گذاشت.

بر اساس رتبه بندی بین المللی ما ، در زیر لیست بهترین تولید کنندگان صفحه خورشیدی مسکونی با توجه به کیفیت ، قابلیت اطمینان ، عملکرد ، ضمانت و خدمات ، همراه با بازخورد متخصصان صنعت خورشیدی ارائه شده است.

وجود صدها صفحه مختلف خورشیدی در بازار برای کسانی که در صنعت نیستند دشوار است که صفحات با کیفیتی را که در طول عمر ۲۵ ساله سیستم فتوولتائیک خورشیدی (PV) انجام می شوند ، شناسایی کنند. در اینجا ما بهترین تولید کنندگان صفحه خورشیدی را با استفاده از آخرین نوآوری های سلول خورشیدی برای تولید کارآمدترین و قابل اطمینان ترین صفحات با بیشترین عمر و بالاترین توان تولید برجسته می کنیم .

اصطلاح رایجی که شرکت های فروش و تولیدکننده از آن استفاده می کنند ، رتبه “درجه ۱” است. متأسفانه رتبه بندی ردیف ۱ به معنای ارائه پنلی با بالاترین عملکرد یا کیفیت نیست . با توجه به اینکه اکثر تولیدکنندگان تابلوی مستقر اکنون به عنوان ردیف ۱ رتبه بندی می شوند ، مهمتر از هر زمان دیگری است که بدانیم چگونه می توان یک پانل با کیفیت بالا و قابل اعتماد را از طریق روش های دیگر که در بررسی کیفیت صفحه خورشیدی با جزئیات بیشتر توضیح می دهیم ، تشخیص داد .

۱۰ صفحه خورشیدی برتر ۲۰۲۱

بر اساس رتبه بندی بین المللی ما ، در زیر لیست بهترین تولید کنندگان صفحه خورشیدی مسکونی با توجه به کیفیت ، قابلیت اطمینان ، عملکرد ، ضمانت و خدمات ، همراه با بازخورد متخصصان صنعت خورشیدی ارائه شده است.

* مدل پیشرو با استفاده از کارآمدترین سلولهای موجود در حال حاضر توسط سازنده

** حداکثر دوره ضمانت محصول – ممکن است بسته به کشور یا منطقه متفاوت باشد

آخرین به روزرسانی – مارس ۲۰۲۱

در اینجا ما بسیاری از آخرین فن آوری های صفحه خورشیدی و سلول PV را که توسط تولید کنندگان پیشرو ارائه شده است ، برجسته می کنیم. بعلاوه ما با استفاده از این ویژگی های ابتکاری برخی از محبوب ترین پنل های موجود در بازار را لیست می کنیم.

اکثر تولیدکنندگان پنل طیف وسیعی از مدل ها از جمله انواع مونو و پلی کریستالی (همچنین به نام چند بلوری) را با درجه بندی قدرت مختلف و شرایط گارانتی ارائه می دهند. بهره وری صفحه خورشیدی در چند سال گذشته به دلیل پیشرفت های زیادی در فناوری سلول PV از جمله:

 • PERC – سلول عقب امیتر منفعل
 • Bifacial – پانل ها و سلول های دو طرفه
 • Multi Busbar – میلگردهای چند روبان و سیم
 • سلولهای تقسیم شده – سلولهای برش خورده و ۱/۳
 • سلولهای زونا – سلولهای همپوشان
 • سلول های با چگالی بالا – از بین بردن شکاف های بین سلولی
 • IBC – سلولهای تماس با تماس مجدد
 • HJT – سلولهای Heterojunction

این نوآوری ها و جزئیات بیشتر در زیر توضیحات مختلفی در زمینه بهبود کارایی ، تحمل سایه و افزایش قابلیت اطمینان ارائه می دهد ، به طوری که بسیاری از تولیدکنندگان حداکثر ۲۵ سال ضمانت محصول و ۲۵-۳۰ سال ضمانت عملکرد را ارائه می دهند. با این حال ، با وجود انواع جدید پنل موجود ، ارزش دارد قبل از سرمایه گذاری در نصب خورشیدی ، تحقیق کنید. در مقاله بررسی کامل صفحه خورشیدی ، ما نحوه انتخاب یک صفحه خورشیدی قابل اعتماد و برجسته سازی بیشتر تولید کنندگان با کیفیت در بازار را توضیح می دهیم.

کارایی صفحه خورشیدی

کارایی صفحه خورشیدی یکی از چندین فاکتور مهم است و به نوع سلول PV و پیکربندی پنل بستگی دارد. از آنجا که تولیدکنندگان از آخرین فن آوری ها و نوآوری های سلول خورشیدی استفاده می کنند ، در طول سال های اخیر به طور قابل توجهی بهره وری از پانل افزایش یافته است. جزئیات بیشتر در مورد بسیاری از تکنیک های مورد استفاده برای افزایش کارایی را در بررسی دقیق ما از کارآمدترین صفحات خورشیدی موجود مشاهده کنید.

پانل های خورشیدی کارآمد

در حال حاضر ، کارآمدترین صفحات خورشیدی جهان با استفاده از سلولهای سیلیکون تک بلوری IBC N تولید می شوند و به سطوح کارایی بالای ۲۲٪ می رسند. نکته منفی این است که سلولهای نوع IBC برای ساخت بسیار گران تر هستند ، اگرچه هزینه بالاتری که دارد اغلب با افزایش کارایی ، بهبود عملکرد در دماهای بالاتر و حداقل تخریب ناشی از نور (LID) جبران می شود ، که به معنی عملکرد بسیار بالاتر انرژی است. در طول عمر پنل. Sunpower و LG Energy دو تولید کننده برجسته ای هستند که از سلول های IBC نوع N استفاده می کنند ، با این حال آخرین پنل های REC استو پاناسونیک از سلولهای ناهمگن N (HJT) استفاده می کنند که بسیار کارآمد هستند و دارای دمای بسیار کوچکی هستند که به این معنی است که آنها تحت شرایط خاص از سلول های IBC نوع N پیشی می گیرند.

 • SunPower – Maxeon 3 – 22.6٪ بازده
 • انرژی ال جی – نئون R – 22.0٪ بازده
 • گروه REC – آلفا – کارایی ۲۱.۷٪
 • پاناسونیک – Evervolt – 21.2٪ کارایی

ضمانت عملکرد برتر صنعت در پانل های سری Maxeon 5 و ۵ تا ۹۲٪ ارائه می شود. LG نئون R و نئون ۲ پانل نیز با یک گارانتی محصول ۲۵ سال و حداقل جدید ۹۰-۹۰.۸٪ گارانتی عملکرد پس از ۲۵ سال پوشش داده است.

سلول های Vs مونو در مقابل سلول های مونو Cast

سلول های پلی کریستال، اغلب به عنوان multicrystalline یا سلول های “چند”، معمولا از شمش مربع بازیگران رشد از مواد کریستالی چند وجهی ساخته شده (رشد در جهات مختلف). اینها ارزانتر تولید می شوند اما به دلیل از دست دادن نوترکیبی که در مرز دانه اتفاق می افتد ، بازده کمی دارند . سلولهای پلی هنوز هم به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند و بسیار قابل اعتماد هستند ، اما همانطور که در زیر توضیح داده شده است ، سلولهای مونو کریستالی به دلیل کارایی بالاتر و ضریب دمای پایین ، برتر هستند.

سلولهای مونو ریخته گری

سلولهای مونو ریخته گری که به سلولهای Quasi monosilicon نیز شناخته می شوند با استفاده از فرایند ساخت بازیگران مشابه سلولهای بلوری ساخته می شوند. فرآیند ریخته گری با مصرف انرژی کمتر ، هزینه تولید سلولهای ‘mono like’ را در مقایسه با سلولهای mono معمولی ساخته شده با استفاده از فرآیند Czochralski معمول کاهش می دهد . ویفرهای ریخته گری مونو نقص کمتری در اکسیژن بور دارند و دارای نرخ کم تخریب ناشی از نور (LID) هستند که باعث می شود آنها از نظر عملکرد و قابلیت اطمینان با سلولهای تک بلوری قابل مقایسه باشند. سلولهای مونو ریخته گری برای سالهای زیادی وجود داشته اند اما اخیراً توسط چندین تولید کننده بزرگ پانل از جمله Canadian Solar ، Jinko Solar و GCL پذیرفته شده اند.

عملکرد دمای بالا

ضریب دمای قدرت از دست دادن مقدار قدرت به عنوان دمای سلول را افزایش می دهد. همه سلولها و پانل های خورشیدی با استفاده از شرایط آزمایش استاندارد (STC – در ۲۵ درجه سانتیگراد اندازه گیری می شوند ) درجه بندی می شوند و با افزایش دمای سلول ، به آرامی میزان تولید برق را کاهش می دهند. به طور کلی دمای سلول ۲۰-۳۵ درجه سانتیگراد بالاتر از دمای هوای محیط است که برابر است با کاهش ۱۴-۱۸ درصدی در تولید برق.

 • مقایسه ضریب دمای قدرت – پایین تر کارآمدتر است
 • سلولهای پلی کریستالی – ۰.۴ تا ۰.۴۳٪ / ° C
 • سلولهای تک بلوری – ۰.۳۵ تا ۰.۴۰٪ / درجه سانتی گراد
 • سلولهای IBC مونوکریستالی – ۲۹/۰ تا ۳۱/۰٪ در درجه سانتی گراد
 • سلولهای HJT تک کریستالی – ۰.۲۵ تا ۰.۲۷٪ / ° C

سلولهای IBC مونوکریستالی ، که در زیر با جزئیات بیشتری شرح داده شده اند ، در مقایسه با سلولهای استاندارد چندبلوری و مونوکریستال ، ضریب دمایی بسیار کمتری -۰.۳۰٪ / ° C دارند. با این حال ، سلولهای با عملکرد بهتر در دمای بالا سلولهای heterojunction (HJT) مانند سلولهای Panasonic و REC هستند که در بخش آخر این مقاله توصیف می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست