بهترین اینورترهای خورشیدی سال ۲۰۲۰

عنوان بهترین اینورتر خورشیدی (مبدل برق) متصل به شبکه هرگز انقدر دقیق نبوده است زیرا بسیاری از تولیدکنندگان مطرح مدلهای پیشرفته ی جدیدی را با مانیتورینگ هوشمند آنلاین و امکانات مدیریت هوشمند انرژی خانه را بیرون داده اند.

تبلیغات حول سیستمهای باتری خانگی یا سیستم های هیبرید نیز در حال گسترش است اما همچنان روزهای آغازین برای باتری ها و اکثر تاسیسات خانگی است و هنوز به یک اینورتر خورشیدی خوب نیاز دارند. حتی تسلا پاوربال ۲ معروف نیز با اینورترهای ساخته شده در درونش هم نیازمند یک اینورتر خورشیدی اضافی برای کار کردن با یک صفحه ی خورشیدی است.

اینورتر خورشیدی همانند یک مغز برای سیسستم انرژی خورشیدی شما عمل میکند. اینورتر خورشیدی اساساً یک کامپیوتر سطح پایین است که در کنار سایر اجزای سیستم انرژی خورشیدی شما نصب شده است تا انرژی خورشیدی را از جریان مستقیم (DC) به جریان متناوب (AC) معکوس کند.
اینورتر خورشیدی به عنوان یک مترجم و DC و AC به عنوان دو زبان مختلف عمل می کنند .
تمام سیم های الکتریکی که از خانه شما عبور می کنند ، AC را حمل می کنند .همانطور که لوازم خانگی و شبکه برق خانه شما نیز همین کار را می کنند. اما صفحات خورشیدی به زبان DC صحبت می کنند. بنابراین ، در اصل یک مانع ارتباطی وجود دارد. سیستم انرژی خورشیدی بدون هیچ کمکی نمی تواند برق را به خانه یا شبکه برق بفرستد
اینورتر همان چیزی است که کمک می کند.
هدف اصلی اینورتر خورشیدی ترجمه یا معکوس کردن انرژی خورشیدی است که توسط صفحات خورشیدی تولید می شود تا از DC به AC تا شبکه و لوازم خانگی شما بتوانند از آن استفاده کنند. بنابراین این اولین و مهمترین خدمتی است که اینورتر خورشیدی می تواند ارائه دهد. اما ، اینورتر خورشیدی علاوه بر معکوس کردن انرژی از یک فرم به شکل دیگر ، هدف مهم دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهد: ارتباطات آنلاین.
اینورترهای خورشیدی به شما امکان می دهند سیستم انرژی خورشیدی خود را به اینترنت متصل کنید ، که به نوبه خود به شما امکان می دهد به اطلاعات مربوط به سیستم خود دسترسی پیدا کنید . این امر به ویژه هنگامی مفید است که شما می خواهید تولید انرژی خورشیدی خود را با مصرف انرژی خانگی (انرژی منعکس شده در قبض آب و برق) مقایسه کنید یا از عملکرد صحیح سیستم اطمینان حاصل کنید.
تعداد تولید کنندگان اینورتر خورشیدی انگشت شمارند ولی اغلب آنها بر روی یکی از انواع اینورتر خورشیدی که در زیر نام برده شده است تمرکز کرده اند.ما در زیر انواع اینورتر خورشیدی را بر اساس انواع با کمترین ویژگی تا بیشترین ویژگی مرتب کرده ایم.
اینورتر خورشیدی مورد نیاز برای خانه یا محل کار و یا … شما بر اساس ویژگی های آن محل تعیین می شود،ویژگی هایی مانند:مقدار سایه محل مورد نظر،طرز استفاده از اینورتر خورشیدی،مقدار نیاز های شما از اینورتر خورشیدی ویا حتی شرکتی که قصد خرید اینورتر خورشیدی را آن دارید.

کارکرد و معایب اینورتر خورشیدی

اینورتر خورشیدی پیچیده ترین بخش هر سیستم خورشیدی متصل به شبکه است و متاسفانه همان بخشی است که به احتمال بالا دارای مشکلاتی خواهد بود. این امر تعجب برانگیزی نیست با توجه به اینکه اینورترها معمولا” در محیط بیرون و در شرایط آب و هوایی ناملایم از جمله باران، رطوبت و گرمای زیاد قرار می گیرد در حالیکه در حال ایجاد هزاران وات قدرت برای بیش از ۱۰ ساعت در هر روز هستند. به همین خاطر مهم است که از یک اینورتر با کیفیت استفاده گردد و آن را در صورت امکان در یک موقعیت پناه داده شده سوارش کنیم.

بدلیل تغییرات شگرف در رطوبت و درجه حرارت، محتمل است که بسیاری از اینورترهایی که در محیط بیرونی سوار شده اند یک خطا را در طول عمر مفیدشان تجربه نمایند. در هر حال، عمر یک اینورتر خورشیدی را با قرار دادنش داخل یک گاراژ یا پارکینگ و دور نگاه داشتنش از نور مستقیم خورشید می توان به طرز چشمگیری افزایش داد.

مکانی که اینورتر را خریداری می کنید: بسته به اینکه اینورتر خود را از کجا خریداری می کنید ، به دلیل مواردی مانند مالیات ، حمل و نقل ، در دسترس بودن و غیره ، هزینه آن احتمالاً نوسان خواهد داشت
اندازه سیستم انرژی خورشیدی شما: به طور کلی ، هرچه منظومه شمسی بزرگتر باشد ، عملکرد اینورتر خورشیدی شما به عملکرد بالاتری احتیاج دارد و در نتیجه هزینه بیشتری نیز خواهد داشت. بزرگترین نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که شما چیزی را می خواهید که دوام داشته باشد ، بنابراین با توجه به هزینه نوع اینورتر خورشیدی را انتخاب کنید ، اما نه انتخابی که در کیفیت سازش کنید.
نوع قرارداد خورشیدی که انتخاب کرده اید: قرارداد خورشیدی شما نحوه پرداخت انرژی خورشیدی را تعیین می کند و براساس گزینه های توافق در منطقه شما است . اگر تصمیم دارید در شرکتی ثبت نام کنید ، هزینه تجهیزات احتمالاً در هزینه کلی سیستم لحاظ می شود. در غیر این صورت ، اینورتر را احتمالاً از طریق شخص ثالث خریداری کرده و هزینه آن را برای سایر تجهیزات خورشیدی در نظر خواهید گرفت.
ویژگی خاص ویژه منطقه شما: برخی از اینورترها دارای ویژگی های خاص داخلی هستند ، مانند کنتورهای درآمد (که بعضی اوقات مورد نیاز برنامه های تشویقی دولت است و در مورد تولید انرژی دقیق تر هستند) ، منبع تغذیه ایمن و تنظیمات.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

یک سیستم خورشیدی متعارف متصل به شبکه برق دی سی از دسته ای از صفحات خورشیدی تبدیل شده به برق ای سی بوسیله ی اینورتر خورشیدی که می توانند هم در لوازم خانگی و هم          شبکه ی برق استفاده گردند

پنل ها (صفحات) خورشیدی  می توانند همچنین مشکلاتی را در طول زمان پدید آورند که نتیجتا” عملکرد ضعیف را به همراه خواهد آورد اما بر خلاف یک اینورتور معیوب، این مورد منجر به از کارافتادگی کامل سیستم نمی شود. با دانستن این نکته، ارزشمند است که هزینه ی مازادی را به تولیدکننده ی معتبری پرداخت نماییم.( کسی که در موقعیت تجاری خوبی برای بیش از پنج سال باشد و با ضمانت های تمدید شده در صورت امکان باشد)

ضمانت و خدمات

در بالای جدول برای سالها به دلیل نرخ های کم خرابی و خدمات عالی بوده اند زیرا آنها موارد تعویضی را بین ۳ تا ۵ روز کاری SMA و  Fronius

تحویل می دهند. هم  Fronius و SMA و  ABB با ضمانت های ده ساله موجود هستند در حالیکه SolarEdge یک ضمانت ۱۲ ساله ی کارخانه ای را به عنوان استاندارد ارائه می دهد. خیلی از برندهای کمتر شناخته شده تنها یک بخش معیوب را وقتی تعمیر می کنند اگر برایشان فرستاده شده باشد( هزینه با مالک) و بازگرداندنش گاهی اوقات سه هفته یا برخی اوقات ماهها طول می کشد. این امر تاثیر اقتصادی بزرگتری بخاطر مدت از کارافتادگی سیستم به دنبال خواهد داشت.

انواع اینورتورهای خورشیدی

اینورتورهای رشته ای خورشیدی

این خلاصه مطلب متمرکز بر اینورتورهای رشته ای خورشیدی که از رشته ای از پنل های خورشیدی که به وسیله ی رشته ها به یکدیگر متصل شده اند می باشد.اینورترهای رشته ای معمول ترین نوع اینورتورهای مورد استفاده در اروپا، استرالیا و آسیا هستند و در حال محبوب شدن در آمرریکا است که در آن میکرو اینورترها پرطرفدار هستند.

اینورترهای هیبرید

نسل جدید اینورتورهای هیبریدی اینورتورهای باتری و خورشیدی را در یک واحد (یونیت) ساده ترکیب می کند.این اینورتورها قابل رقابت تر با اینورتورهای خورشیدی همزمان با پیشرفت فناوری اینورتور هیبریدی می شوند و باتری ها ارزانتر و جذاب تر می شوند. بازبینی با جزییات ما را در خصوص اینورتورهای هیبریدی جدا از شبکه را ببینید.

اینورتورهای جدا از شبکه

سیستم های نیروی جدا از شبکه یا خود اتکا (خود ایستا) نیازمند اینورتورهای قوی باتری با شارژرهای درون ساخت (توکار) هستند که می توانند هم به عنوان سیستم AC  و DC  ترکیبی راه اندازی گردند. اینورتورها و شارژرهای مدرن انعطاف پذیر که با نام اینورتورهای چند موده(مالتی مود) هم شناخته می شوند می تواند برای ایجاد سیستم های متصل به شبکه ی پیشرفته ی هیبریدی مورد استفاده قرار گیرند. برای اطلاعات بیشتر به بخش بهترین سیستم های خورشیدی جدا از شبکه ی ما مراجعه نمایید.

میکرو اینورتورها

میکرو اینورتورها که با عنوان میکرو هم شناخته می شوند در واقع اینورتورهای بسیار کوچک خورشیدی هستند که به شکل مستقیم به پنل های خورشیدی تکی وصل شده اند. از آنجایی که هر میکرو اینورتور و پنل مستقل کار می کنند، آنها گزینه های عالی برای طرح های سقفی پیچیده و نقاط دارای مسائل مربوط به سایه می باشند. با وجود هزینه های اندکی بیشتر، میکرو ها در آمریکا بدلیل حضور قوی Enphase و سایر مزایایی که آنها در اینورتورهای رشته ای ارائه می دهند، محبوب می باشد.

اینورتر خورشیدی هیبرید

اینورتر  خورشیدی رشته ، یک جزء اصلی از سیستم انرژی خورشیدی است که برق DC را که از صفحات خورشیدی شما جریان دارد به AC قابل استفاده از لوازم خانگی تبدیل می کند.
اینورترهای باتری خورشیدی دو جهته هستند و ممکن است در شبکه یا خارج از شبکه استفاده شوند. آنها برق DC را به AC تبدیل می کنند و می توانند دوباره AC را به DC تبدیل کنند.
مزیت اصلی آنها تأمین برق صاف و قابل اطمینان از سیستم های ذخیره باتری برای تأمین بارهای حیاتی است. در حالت خاموشی ، قدرت پشتیبان تهیه شده از آنها آرامش خاطر زیادی را ایجاد می کند.
اینورترهای ترکیبی بیش از یک اینورتر خورشیدی رشته ای سنتی با ورودی و خروجی سیم دار هستند. آنها ارسال برق از داخل جعبه فیوز ، شبکه برق و واحد ذخیره انرژی شما را آسان می کنند.
مزایای اینورترهای ترکیبی خورشیدی
اینورترهای خورشیدی ترکیبی دارای چندین مزیت قابل توجه نسبت به سایر سیستم های اینورتر شبکه ای مانند میکرو اینورترها هستند . در اینجا برخی از آنها برای بررسی وجود دارد:
طراحی ساده
اگر می خواهید یک سیستم پشتیبان گیری باتری به سیستم PV خورشیدی موجود خود اضافه کنید ، باید نه تنها خود باتری و احتمالاً یک اینورتر جدید ، بلکه یک کنترلر شارژر باتری و شاید یک سیستم نظارت بر عملکرد را نیز خریداری کنید.
اینها سخت افزارهای اضافی هستند که نه تنها فضای زیادی را اشغال می کنند بلکه هزینه های اضافی در پی دارد.
بسیاری از سیستم های اینورتر خورشیدی ترکیبی ، با هزینه مقرون به صرفه تر ، نظارت بر عملکرد ، کنترل شارژ و عملکرد اینورتر AC DC دو جهته را در یک بسته ظریف ادغام می کنند.
مزایای اینورترهای ترکیبی خورشیدی
اینورترهای خورشیدی ترکیبی دارای چندین مزیت قابل توجه نسبت به سایر سیستم های اینورتر شبکه ای مانند میکرو اینورترها هستند . در اینجا برخی از آنها برای بررسی وجود دارد:

طراحی ساده

اگر می خواهید یک سیستم پشتیبان گیری باتری به سیستم PV خورشیدی موجود خود اضافه کنید ، باید نه تنها خود باتری و احتمالاً یک اینورتر خورشیدی جدید ، بلکه یک کنترلر شارژر باتری و شاید یک سیستم نظارت بر عملکرد را نیز خریداری کنید.
اینها سخت افزارهای اضافی هستند که نه تنها فضای زیادی را اشغال می کنند بلکه هزینه های اضافی در پی دارد.
بسیاری از سیستم های اینورتر ترکیبی ، با هزینه مقرون به صرفه تر ، نظارت بر عملکرد ، کنترل شارژ و عملکرد اینورتر AC DC دو جهته را در یک بسته ظریف ادغام می کنند.ویژگی های اینورتر / شارژر هوشمند
اینورترهای خورشیدی هیبریدی دارای یک کنترل کننده شارژ داخلی هستند تا تشخیص دهند چه زمانی بهتر است برق را از شبکه (یا صفحات خورشیدی) به باتری بفرستید. چندین مدل را می توان برای جابجایی بار و اوج تراشیدن برنامه ریزی کرد .

این بدان معناست که شما می توانید از باتری خود در زمان هایی که بیشترین هزینه برق شبکه را دارد استفاده کنید و هنگامی که برق شبکه کمترین هزینه را دارد ، باتری خود را شارژ کنید – در نتیجه در این کار صرفه جویی زیادی خواهید کرد.

ویژگی های اینورتر / شارژر هوشمند

اینورترهای خورشیدی هیبریدی دارای یک کنترل کننده شارژ داخلی هستند تا تشخیص دهند چه زمانی بهتر است برق را از شبکه (یا صفحات خورشیدی) به باتری بفرستید. چندین مدل را می توان برای جابجایی بار و اوج تراشیدن برنامه ریزی کرد .

نظارت و کنترل ابر برنامه تلفن همراه

ما در عصر دیجیتال هستیم ، این بدان معناست که می توانیم کارهای بسیار جالب را به جای صرف مکالمه با تلفن های خود انجام دهیم.

بسیاری از اینورترهای خورشیدی ترکیبی توانایی ارسال داده های عملکرد سیستم شما را به یک درگاه با نام تجاری شرکت در فضای ابری دارند. پس از ورود به آنجا ، می توانید برای مشاهده عملکرد سیستم خود ، وارد برنامه شوید و از زمان و عملکرد سیستم خود به آن شکلی که باید مطلع شوید.

اینورترهای خورشیدی ترکیبی معمولاً حالت های قابل تنظیم دارند تا سیستم شما را در حالت تعطیل یا آماده به کار از طریق برنامه تنظیم کنند. این موارد اطمینان حاصل می کند که شما حتی وقتی در محل کار خود نباشید بهینه از انرژی را که با صفحات خورشیدی ایجاد می کنید استفاده می کنید.

 

این بدان معناست که شما می توانید از باتری خود در زمان هایی که بیشترین هزینه برق شبکه را دارد استفاده کنید و هنگامی که برق شبکه کمترین هزینه را دارد ، باتری خود را شارژ کنید – در نتیجه در این کار صرفه جویی زیادی خواهید کرد.

گزینه های همراه DC

برخی از اینورترهای خورشیدی هیبریدی با بهره وری بیشتر طراحی شده اند. هر زمان مجبور شوید برق AC را به DC یا دوباره برگردانید ، به دلیل از دست دادن تبدیل ، مقداری برق از دست خواهید داد.

اینورترهای خورشیدی ترکیبی زیادی وجود دارند که از نوع DC بهم پیوسته اند ، به این معنی که آنها برق DC را از صفحات خورشیدی گرفته و مستقیماً از طریق باتری تغذیه می کنند ، بدون اینکه آن را به AC و دوباره تبدیل کنند.

این اطمینان می دهد که شما بیشترین میزان انرژی را از الکتریکی که پنل های خورشیدی در سیستم پشتیبان باتری تولید می کنند ، دریافت می کنید.

بزرگنمایی سیستم

برخی از اینورترهای خورشیدی هیبریدی به شما امکان می دهد آرایه خورشیدی با اندازه بسیار بزرگتر را به اینورتر خود متصل کنید یا به شما امکان می دهد اندازه اینورتر کوچکتر را با آرایه خورشیدی خود جفت کنید.

مزیت انجام این کار حداکثر عملکرد بیشتر در طول روز است. این از طریق افزایش توان خروجی در شرایط کم نور مانند طلوع و غروب خورشید حاصل می شود. افزایش برداشت هنگام غروب آفتاب می تواند یک ملاحظه مالی جدی باشد ، خصوصاً اگر برنامه شما در صورت استفاده از صورتحساب زمان استفاده بیشتر باشد ، زمانی که برق شب بسیار با ارزش است.

در طراحی سیستم باید دقت شود ، زیرا اینورترها برای خروجی برق AC به سطحی طراحی شده اند که نمی توان از آن فراتر رفت.

علاوه بر این ، جریان زیاد برق به اینورتر خورشیدی شما می تواند طول عمر تجهیزات شما را کاهش دهد. از آنجا که اینورتر گرانترین سخت افزار در سیستم خورشیدی شما است و مستعد خرابی است ، شما نمی خواهید این قسمت را اشتباه بگیرید.

اطمینان حاصل کنید که با یک نصب کننده معتبر خورشیدی کار می کنید ، بدون اینکه این تجهیزات را در معرض خطر قرار دهید ، اطمینان حاصل کنید که از تجهیزات خورشیدی خود نهایت استفاده را می کنید.

معایب اینورترهای خورشیدی ترکیبی

در زیر مواردی ذکر شده است که باید با اینورترهای خورشیدی ترکیبی در نظر گرفته شود

محدودیت های قدرت پشتیبان گیری

برخی از اینورترهای خورشیدی هیبریدی توانایی استفاده از الکتریسیته را که از صفحه خورشیدی شما هنگام پایین آمدن شبکه در خانه شما استفاده می شود ، ندارند که به آن انرژی انتقال نیرو می گویند. اگر مدلی با قابلیت پشتیبانی از پشتیبان نداشته باشید و شبکه خراب باشد ، این می تواند یک تحقق ناامیدکننده باشد.

مناسب بودن برای صفحات خورشیدی موجود

اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که از قبل یک نصب خورشیدی فعال دارید و می خواهید انعطاف پذیری باتری را اضافه کنید ، ممکن است اینورتر خورشیدی ترکیبی انتخاب بهینه شما نباشد. شما در حال حاضر یک اینورتر فعال به عنوان بخشی از سیستم خود دارید – به احتمال زیاد مقرون به صرفه تر است که اینورتر موجود خود را با یک باتری متصل به AC متصل کنید.

سایر مدل های اینورتر خورشیدی هیبریدی به شما امکان می دهند در هنگام قطع شبکه ، انرژی خورشیدی و باتری را به بارهای ضروری کوچکتر برسانید.

در حالی که برخی از مدل های اینورتر ترکیبی اجازه می دهد تا در هنگام قطع برق ، از باتری به بارهای شما منتقل شود ، در برخی دیگر مقدار محدودی از برق وجود دارد که می تواند از باتری به خانه شما در هنگام خاموشی جریان یابد.

مهم است که از توانایی سیستم خود آگاهی داشته باشید ، بنابراین از محدودیتهای آن در زمانهایی که انتظار داشتید از ظرفیت بالای باتری استفاده کنید کاملاً آگاه هستید.

به عنوان مثال ، اگر قصد داشتید در یک دوره خاموشی بارهای کامل را در دو منطقه از خانه خود حمل کنید ، اگر اینورتر شما نتواند ظرفیت خروجی کامل باتری را تأمین کند ، تمام اجزای شما نمی توانند به طور همزمان کار کنند.

رتبه بندی هوا

در حالی که بیشتر اینورترهای خورشیدی هیبریدی از نظر آب و هوایی دارای درجه IP65 هستند ، به این معنی که می توانند روی دیوار خارجی خانه شما نصب شوند ، اما در تمام مدل ها اینگونه نیست.

حتی اگر اینورتر خورشیدی هیبریدی خود را در مکانی نیمه محافظت شده در خارج از تابش اشعه های آفتاب تابستان نگه دارید ، برخی از مدل های با کارایی بالاتر فقط برای نصب داخلی طراحی شده اند.

برخی از اینورترهای خورشیدی ترکیبی دارای حالت های متعدد هستند که می توان پیکربندی آنها را برای تأمین برق در مدارهای اصلی خانگی هنگام پایین آمدن شبکه انجام داد. بسیاری از صاحبان خانه ، حتی در هنگام نصب سیستم پشتیبان گیری باتری ، اینورترهای ترکیبی را هنگام خورشیدی انتخاب می کنند ، زیرا از قبل می توانند مقرون به صرفه تر باشند.

آخرین نکته درباره اینورتر های هیبریدی

اینورترهای خورشیدی ترکیبی یک گزینه عالی برای جفت شدن سیستم جدید انرژی خورشیدی با انعطاف پذیری پشتیبان باتری است. آنها به طور مرتب و کارآمد بهترین ویژگی های اینورتر باتری را با اینورتر رشته ای خورشیدی سنتی ترکیب می کنند تا یک بسته ساده و ارزان قیمت ارائه دهند.

اینورتر های رشته ای یا میکرو اینورتر ها؟

اینورترهای خورشیدی یک عملکرد اصلی دارند: صفحات خورشیدی جریان مستقیم (DC)تولید شده را به یک جریان متناوب (AC) تبدیل می کنند ، این نوع برق مصرفی در خانه شما است.

فناوری اینورتر طی چند دهه گذشته به طور مداوم در حال پیشرفت بوده است تا صاحبان خانه بتوانند حداکثر توان را از سیستم PV خود بگیرند. اینورترهای رشته ای و میکرو اینورترها به عنوان یک صاحب خانه خورشیدی این کار را برای شما انجام می دهند ، اما مراحل را به روش های مختلف انجام دهید.

در این مقاله ، ما توضیح می دهیم که اینورترهای رشته ای و میکرو اینورترها چگونه هستند و چگونه برای استفاده در سیستم انرژی خورشیدی شما روی هم قرار می گیرند.

اینورتر رشته ای چیست؟

اینورتر رشته ای (که اینورتر مرکزی نیز نامیده می شود) جعبه ای مستقل است که به طور معمول در نزدیکی صفحه اصلی سرویس و کنتور برق شما نصب می شود.

در هر نصب خورشیدی مسکونی معمولاً فقط یک اینورتر منفرد یا احتمالاً دو اینورتر رشته ای وجود دارد. این به اندازه کلی سیستم انرژی خورشیدی بستگی دارد.

اینورتر رشته ای در یک مدار سری کار می کند ، معمولاً ۶ تا ۱۲ صفحه خورشیدی منفرد در آنچه به عنوان “رشته رشته” شناخته می شود وجود دارد

مزایای اینورترهای رشته ای
عیب یابی آسان است

مزیت اصلی اینورتر رشته ای این است که شما فقط به یکی از آنها احتیاج دارید تا برق DC را که از آرایه خورشیدی شما به برق متصل می شود تبدیل کند. اگر مشکلی در سیستم خورشیدی ایجاد شود ،این اینورتر است که عیب یابی را نسبتاً آسان می کند.

هزینه

نصب یک اینورتر تک رشته ای در نصب صفحه خورشیدی ارزان تر از نصب میکرو اینورتر است. ساعت کاری کمتری لازم است و اینورترهای رشته ای از بسیاری از میکرو اینورترها مقرون به صرفه ترند.

احتمال کمتری از خرابی سیم کشی

ارتباط کمتری بین صفحات خورشیدی و اینورتر رشته ای وجود دارد. بنابراین ، در مقایسه با سیستم میکرو اینورتر ، احتمال کابل کشی نادرست تنظیم اینورتر رشته ای کاهش یافته است.

انطباق با الزامات خاموش کردن سریع

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که به مقررات خاموش کردن سریع سیستم خود پایبند است ، کار و سیم کشی اضافی باید تکمیل شود تا سیستم شما مطابقت داشته باشد.
یک جعبه خاموش شدن سریع باید در نزدیکی ورودی سرویس برق نصب شود و سیم های کنترل باید بین اینورتر رشته ای و صفحه الکتریکی هدایت شوند.
از آنجا که از پنل های شما درون اینورتر رشته ای برق جریان دارد ، اینورتر باید از هر دو مکان مختلف جدا شود.
از آنجا که هزینه افزودن نیازهای خاموش شدن سریع به سیستم انرژی خورشیدی قابل اغماض نیست ، مهم است که کدهای محلی خود را بررسی کنید و از نصاب خود بخواهید کدام نوع سیستم اینورتر برای شما منطقی تر باشد.

معایب اینورتر رشته ای
کارایی در سایه جزئی

از آنجا که اینورترهای رشته ای نیاز به سیم کشی پانل های خورشیدی به صورت سری دارند ، اگر خروجی یک صفحه خورشیدی تحت تأثیر قرار گیرد ، کل مجموعه صفحات خورشیدی به همان اندازه تحت تأثیر قرار می گیرند. اگر بخشی از سری صفحه خورشیدی برای بخشی از روز سایه بان شود ، این مسئله می تواند مسئله اساسی باشد.

توسعه سیستم دشوارتر

برای بدست آوردن عملکرد مطلوب از اینورتر رشته ای ، باید نزدیک به حداکثر ظرفیت خود کار کند. بنابراین ، اگر می خواهید اندازه آرایه خورشیدی خود را در مقطعی از جاده افزایش دهید ، باید آن پانل ها را به یک رشته مبدل رشته جداگانه هدایت کنید ، و این به پیچیدگی و هزینه اضافی می افزاید.

طول عمر کوتاه تر

اینورترهای رشته ای دارای ضمانت بین ۸ تا ۱۲ سال هستند ، در حالی که میکرو اینورترها ۲۵ سال گارانتی دارند.

نظارت بر سیستم

بینش در سطح پانل با سیستم اینورتر رشته ای امکان پذیر نیست ، زیرا هیچ اجزایی برای انجام کار در پشت هر پانل چسبانده نشده است.

میکرو اینورتر چیست؟

میکرو اینورترها همان عملکرد اساسی را دارند که اینورترهای رشته ای دارند ، با این تفاوت که زیر هر صفحه خورشیدی روی سقف شما نصب نشده اند. اندازه هر یک از این میکرو اینورترها به اندازه یک روتر اینترنتی است.

تفاوت بزرگ بین میکرو اینورترها و اینورترهای رشته ای این است که نصب پانل خورشیدی با ریز اینورترها معمولاً همان تعداد میکرو اینورتر را دارد که پانل های خورشیدی وجود دارد (توجه: میکرو مبدل هایی وجود دارد که دو یا چهار صفحه خورشیدی را قبول می کنند).

در حالی که اینورترهای رشته ای استاندارد تولید برق هر صفحه را با کمترین تولید کننده در سقف شما کاهش می دهند ، میکرو مبدل ها این مشکل را ندارند ، زیرا آنها در یک مدار موازی کار می کنند.

یک میکرو اینورتر از تولید هر صفحه جداگانه استفاده کامل می کند. این برق تولید شده توسط هر پانل را به ولتاژ شبکه تبدیل می کند. هر ترکیبی از صفحه خورشیدی و میکرو اینورتر می توانند “بهترین کار خود را انجام دهند” و تا آنجا که می توانند نیرو ارائه دهند.

بهینه سازهای قدرت همچنین گزینه ای برای اینورترهای رشته ای استاندارد هستند. عملکرد آنها بسیار مشابه میکرو اینورترها است ، هرچند که برق در پشت هر صفحه به AC تبدیل نمی شود.
بهینه سازها قادرند ولتاژ را کاهش داده و با اختلافات تولید مقابله کنند و منجر به افزایش انرژی خورشیدی حتی در تاسیسات خورشیدی سایه دار نیمه سایه ای شوند.

مزایای میکرو مبدل ها
قابلیت خاموش کردن سریع

کدهای الکتریکی جدید نیاز به خاموش شدن سریع سیستم خورشیدی دارند ، بنابراین اولین پاسخ دهندگان یا آتش نشانان در صورت نیاز به پشت بام ها یا سرویس های خطوط برق از ولتاژ بالا در امان هستند. میکرو اینورترها از این شرایط خاموش کردن سریع پیروی می کنند و این قابلیت را در هر ماژول تعبیه کرده اند.

برق بیشتر

مزیت اصلی استفاده از میکرو اینورترها این است که از نظر تئوری می توانید برق خورشیدی بیشتری تولید کنید. دلیل این امر این است که اختلاف کمی در جریان بین صفحات خورشیدی وجود دارد. هنگامی که صفحات خورشیدی در یک رشته قرار دارند ، جریان به کمترین تولید صفحه در رشته کاهش می یابد.

مناسب بودن برای به چالش کشیدن شرایط نصب

اگر با سایه زنی از درختان یا دودکش بزرگ روبرو هستید ، میکرو مبدل ها بهترین گزینه خواهد بود.

در این شرایط ، صفحات خورشیدی در ساعات مختلف روز مقادیر مختلف برق تولید می کنند ، اما میکرو مبدل ها اطمینان حاصل می کنند که شما تمام انرژی را برداشت خواهید کرد ، در حالی که با یک اینورتر استاندارد مقداری از این تولید را از دست خواهید داد.

طول عمر

میکرو اینورترها به طور معمول دارای ضمانت ۲۵ ساله هستند در حالی که اینورترهای استاندارد معمولاً دارای ضمانت نامه های ۸ تا ۱۲ ساله هستند. قابلیت اطمینان میکرو مبدل ها چندین سال پیش مورد سوال بود ، اما این فناوری اکنون صنعت را تحت تأثیر قرار داده و ضمانت های طولانی مدت در مورد میکرو مبدل ها نشان دهنده اطمینان تولیدکنندگان به محصولاتشان است.

نظارت در سطح پانل

میکرو اینورترها و بهینه سازهای الحاقی توانایی ردیابی تولید هر پنل جداگانه را دارند ، در حالی که با یک اینورتر استاندارد فقط می توانید تولید کل سیستم را پیگیری کنید.

سهولت گسترش سیستم

اگر می خواهید سیستم خود را در آینده گسترش دهید ، میکرو مبدل ها ساده ترین روش هستند که می توانید یکی یکی اضافه کنید. هر جفت پنل و میکرو اینورتر بدون نیاز به نگرانی در مورد خرید و نصب اینورترهای رشته ای دیگر ، می توانند به راحتی به آرایه خورشیدی موجود شما اضافه شوند.

به طور خلاصه ، میکرو مبدل ها قطعاً یک ارزش افزوده هستند ، اما تنها در صورت نیاز به رعایت شرایط خاموش کردن سریع ، داشتن پنل هایی با جهت گیری های متعدد یا داشتن سایه بان ، توصیه می شود. در غیر این صورت ، اینورتر استاندارد ارزان قیمت معمولاً مقرون به صرفه تر است .

معایب میکرو اینورترها
هزینه

عیب اصلی میکرو اینورترها قیمت آن است. آنها معمولاً بسیار گرانتر از یک مبدل رشته ای در یک نصب استاندارد خورشیدی مسکونی ۵ کیلووات هستند.

نگهداری

اگر یکی از میکرو اینورترهای شما خراب شود ، نه تنها تشخیص اینکه کدام یک از کار افتاده است یک چالش است ، بلکه اگر این کار را انجام دهید ، سرویس و تعویض قطعه به راحتی جمع شدن یک اینورتر رشته ای جدید در کنار خانه شما نیست

میکرو اینورترها در مقابل اینورترهای رشته ای: کدام یک برای خانه شما بهترین است؟

پیچیده ترین دستگاه الکترونیکی در یک سیستم خورشیدی اینورتر است، رایج ترین چیزی که در تنظیمات خورشیدی خراب است اینورتر است. اکثر افراد مایل نیستند که ۲۰ اینورتر را به جای قرار دادن یک اینورتر رشته ای در یک کار قرار دهند. این کار را فقط در مواردی انجام می شود که مشکلات سایه داری وجود داشته باشد.

اگرچه تولیدکنندگان میکرو اینورتر توانایی نظارت بر هر پنل را به عنوان یک مزیت به فروش می رسانند (و همینطور نیز هست) ، اما این نظارت شامل امکان انجام چنین کاری به مشتری نمی شود. آنها فقط به نصب کننده اجازه می دهند تا داده های سطح پنل را از سیستم شما ببیند و نه شما به عنوان مشتری ، مگر اینکه شما بخواهید سطح بالاتری از نظارت را به عنوان یک نسخه برتر خریداری کنید.

این بدان معنی است که شما به عنوان مشتری فقط اطلاعات نظارت در کل سیستم را می بینید ، نه آنچه را که در هر پنل در جریان است.دلیل این کار آنها محافظت از آنها و نصب کنندگان آنها در برابر تماس های پشتیبانی مربوط به خراب اینورترها است. فقط با داده های نظارت در کل سیستم تعیین اینکه آیا فقط ۱ یا ۲ اینورتر از ۲۵ یا حدود دیگر خراب شده اند ، بسیار دشوار است.

اینورترهای رشته ای به دلیل نیاز کمتری به تجهیزات در مقایسه با میکرو اینورترها ، این مزیت را دارند که یک راه حل کوتاه مدت ارزان تر هستند . یک اینورتر رشته ای می تواند انرژی تولید شده از یک ردیف ۵-۱۰ پانل را کنترل کند. بنابراین می توانید با خرید یک اینورتر رشته ای به جای ۵-۱۰ میکرو اینورتر ، در هزینه تجهیزات پیش پرداخت صرفه جویی کنید. با این حال ، هزینه های طولانی مدت مرتبط با اینورترهای رشته ای بسیار بیشتر از مزایای آن است.

یک سیستم اینورتر رشته ای فقط می تواند عملکرد خوبی داشته باشد و همچنین عملکرد پایین ترین صفحه را دارد. بنابراین اگر تابلویی در معرض انسداد ناشی از آوار یا سایه قرار دارد ، هر تابلوی دیگری که به آن اینورتر متصل است با ظرفیت کمتری تولید می کند.

علاوه بر این ، برق با ولتاژ بالا به طور مداوم در سقف شما وجود دارد. با تبدیل انرژی در انتهای ردیف تابلوها و نه مستقیم در تابلو ، تا ۱۰۰۰ ولت برق DC از پشت بام منتقل می شود. این می تواند یک خطر عمده باشد که می تواند منجر به گسلش در قوس و آتش سوزی شود.

اینورتر خورشیدی برای دفاتر و ادارات

با قطع مداوم برق ، تصورات مربوط به استفاده از اینورتر در ادارات در حال تغییر است. اینورترها به آرامی جایگزین ژنت های ژنتیکی می شوند که هزینه های نگهداری زیادی را متحمل می شوند. در بسیاری از مطب ها ، اینورترها به عنوان یک راه حل قدرت پشتیبان جایگزین برای برنامه های غیر حیاتی مانند روشنایی اضطراری و استفاده از تجهیزات پشتیبانی از زندگی در کلینیک ها و بیمارستان ها در حال پیشرفت هستند. اینورترهای با ظرفیت بالا همچنین برای کار با آسانسور ، کولر ، کولر هوا ، آسانسور و حتی برنامه های مخابراتی استفاده می شود. اینورترها تمیزترترین مجموعه ها هستند زیرا دود تولید نمی کنند.

انواع اینورتر مورد نیاز در ادارات

اینورتر قدرت موج سینوسی اصلاح شده ، اینورتر قدرت سینوسی واقعی و اینورتر فرکانس بالا موج سینوسی واقعی برای اهداف اداری استفاده می شود. اینها به طور خاص برای این بخش طراحی شده اند و برای شارژ باتری از طریق صفحه های خورشیدی یا شارژرهای باتری خارجی ایده آل هستند.

به طور کلی ، اینورترهای ۵-۲۰ کیلو ولت آمپر در دفاتر بزرگ و ظرفیت ۸۰۰-۱۴۰۰ ولت برای دفاتر کوچک مورد نیاز است. برای مورد دوم ، می توان از اینورترهای داخلی تا ظرفیت ۵ کیلو ولت آمپر استفاده کرد و برای دفاتر سازمانی ، این نیاز به اینورترهای درجه صنعتی ۱۰۰ کیلو ولت آمپر می رسد. اینورترهای موج مربعی ، اینورترهای موج شبه مربع یا موج مربع اصلاح شده و اینورترهای موج سینوسی واقعی / خالص برای دفاتر کاری بزرگ ایده آل هستند.

از ترکیب اینورتر / شارژر باتری DC-AC می توان به عنوان سیستم تغذیه متناوب AC استفاده کرد. اینورترهای قدرت ترکیبی دارای شارژر باتری داخلی و سوئیچ انتقال هستند که آنها را مقرون به صرفه می کند و راه حل های بدون دردسری را برای نیازهای برق بدون وقفه ایجاد می کند و با روشن شدن خودکار ، یک منبع تغذیه تقریبا یکپارچه را ایجاد می کند.

مزیت این اینورترهای برق نسبت به سیستم های UPS این است که شما می توانید بسته باتری خود را اندازه بگیرید و به همان اندازه که نیاز دارید پشتیبان تهیه کنید. آنها همچنین در مقایسه با اکثر سیستم های UPS آنلاین سه برابر قدرت اضافه بار قدرت دارند. واحدهای ترکیبی اینورتر / شارژر برق می توانند در کنار واحدهای UPS بسیار کوچک و مقرون به صرفه تری برای رایانه هایی استفاده شوند که به عملکرد بسیار سریع سوئیچ نیاز دارند تا داده از بین نرود.

نوآوری های موجود در بازار

با پیشرفت تکنولوژی با سرعت سریع ، مشتریان خواهان راه حل های اینورتر با فناوری پیشرفته هستند و بیشترین ویژگی های محصولات بسته بندی شده را می خواهند ، که این باعث افزایش رقابت در بازار می شود. با این حال ، بیشتر فروشندگان فقط محصولات آرایشی و بهداشتی را در محصولات خود اعمال می کنند زیرا اینورترها بسیار پایدار هستند و سالهاست که فناوری آنها تقریباً بدون تغییر مانده است.

یک کاربرد جدید اینورتر خورشیدی است که به عنوان دستگاه های پشتیبان برق استفاده می شوند و انرژی خورشیدی کاملاً موجود را به برق تبدیل می کنند. در بخش خورشیدی ، مفهوم دیگری تکامل یافته است – مفهوم اینورترهای گره خورده ، که انرژی خورشیدی را به برق تبدیل می کنند اما به جای ذخیره در باتری ، آن را به شبکه مشترک تغذیه می کنند. با این حال ، آنها هنوز هم کاربردهای تجاری محدودی دارند.

بیشتر نوآوری های اینورترهای اداری مربوط به افزایش کارایی و پایداری است. این به صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین محیط زیست کمک می کند. همچنین نوآوری هایی در حال انجام است تا اینورترها بتوانند سریع شارژ شوند و باعث افزایش طول عمر باتری شوند. همچنین مراحل لازم برای باتری های بالاتر (میانگین زمان بین خرابی) که باعث صرفه جویی در ساعت انسان می شود ، انجام شده است.

پیش از این ، اینورترها با خروجی شبه سینوسی تولید می شدند اما اکنون با جدیدترین خروجی موج سینوسی پردازش سیگنال دیجیتال (DSP) تولید می شوند. اینورترهای مبدل سینوسی و مبدل های بدون ترانسفورماتور با فرکانس بالا نیز مورد تقاضا هستند زیرا کوچک هستند و فضای کمتری را اشغال می کنند. اندازه اینورترها به دلیل پیشرفت تکنولوژی روز به روز کاهش می یابد. تغییر دیگر این است که ، پیش از این ، اینورترها معمولاً در جایی در دفتر پنهان می شدند. اما اکنون تولیدکنندگان واحدهایی را طراحی کرده اند که از نظر زیبایی شناسی طراحی شده اند و کاربران را بر آن دارد تا آنها را به نمایش بگذارند.

امروز ، یک تلاش برای ساخت در حالت UPS وجود دارد ، که پنجره ولتاژ را در محدوده کاهش می دهد همچنین تلاش می شود زمان انتقال تا حد قابل قبول ۱۹ دقیقه کاهش یابد. این دو ویژگی به سازگار بودن اینورترها با رایانه های شخصی و سرورها در محیط های اداری کمک می کند. علاوه بر این ، برخی از ویژگی های دیگر مانند نشانگر بار ، نشانگر شارژ باتری و نشانه خطا به راحتی در شناخت شرایط مختلف محیطی می افزایند.

اینورترهای سازگار با ژنراتور آخرین محصول در صنعت تهیه پشتیبان برق هستند زیرا نه تنها در مصرف برق صرفه جویی می کنند و هم آلودگی را کاهش می دهند بلکه هزینه دیزل را نیز کاهش می دهند. این اینورترها همچنین در طول سوئیچ با گذشت زمان از منبع تغذیه اصلی به ژنراتورها تسکین می دهند. این ترکیبات اینورتر / ژنراتور موجب صرفه جویی در مصرف برق تا ۵۰ درصد می شود.

سفارشی سازی

در این بازار رقابتی ، جایی که هر شرکتی برای کسب سهم بیشتر رقابت می کند ، بسیاری از آنها خدماتی مانند راه حل های سفارشی را ارائه می دهند ، که نه تنها سودآور نیستند بلکه یک استراتژی خوب برای ایجاد برند نیز هستند. از این رو ، شرکت ها راه حل های خارج از جعبه را متناسب با شرایط دفتر هند مانند نوسانات برق ، تغییرات فرکانس و غیره ارائه می دهند.

در حال حاضر ، بیشتر سفارشی سازی در اندازه باتری های متصل به اینورترها اتفاق می افتد. این بستگی به نوع باری دارد که باید پشتیبانی شود و مدت زمان مورد نیاز است.

همگرایی باعث ایجاد تغییرات طراحی در ترانسفورماتور می شود تا از نظر “جریان بدون بار” بسیار کم تنظیم شود و کارایی اینورترها را افزایش دهد.

در اینورترهای کوچک تا ۵ کیلوولت آمپر فضای زیادی برای شخصی سازی وجود ندارد اما در ظرفیت های بالاتر ، سفارشی سازی می تواند مطابق نیاز مشتری انجام شود. اگر خریدار برای رسیدگی به بارهای شروع زیاد به تعداد باتری بیشتر یا کمتری نیاز دارد ، می توان در ولتاژ ورودی ورودی تغییراتی ایجاد کرد. بسته به پشتیبان گیری خریدار ، می توانیم بانک های شارژر را سفارشی کنیم.

پشتیبانی پس از فروش

خدمات پس از فروش جزئی جدایی ناپذیر در ارائه هر شرکتی است و تقریباً به اندازه خرید اولیه مهم است. در صورت برخورد صحیح ، خدمات می تواند عامل اصلی رشد هر تولید کننده باشد. اما اگر نادیده گرفته شود ، می تواند اعتبار شرکت را از بین ببرد. برای مشتریان ، خدمات استثنایی یک قاعده استثنا نیست. هر چیزی کمتر ، آنها آماده تغییر نام تجاری خود هستند. این کار خدمات فوق العاده را ضروری می کند ، نه فقط مطلوب.

هزینه نصب و نگهداری

اینورترها برای نصب و نگهداری بسیار ارزان هستند. باتری ها تنها مواردی هستند که نیاز به روکش دائمی دارند (که انجام آنها در واقع بسیار ارزان است). نصب معمول شامل جداسازی بار (بین بارهای گرمایش / بار زیاد و روشنایی) است. بسته به اینکه چه مقدار کابل کشی باید انجام شود ، نصب می تواند متفاوت باشد. با این حال ، آن بسیار گران نیست. بیشتر اینورترها پس از نصب نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند و می توانند عمر خود را بدون هیچ مشکلی اجرا کنند.

هزینه نصب و نگهداری اینورترها عمدتا به ظرفیت آنها بستگی دارد. اما به طور کلی ، هزینه های نصب و نگهداری کمتر از ۱۰ درصد هزینه اینورتر است.

ویژگی های صرفه جویی در مصرف انرژی در اینورترها

همگام با تقاضای مشتریان ، تولیدکنندگان اکنون اینورترهایی با فناوری سبز ارائه می دهند که دارای ویژگی های صرفه جویی در مصرف انرژی هستند. “پیش از این ، کارایی اینورترها در حدود ۶۵-۷۰ درصد بود اما اکنون با بیش از ۹۵ درصد کارایی تولید می شوند. و کارآیی بیشتر به معنای صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر است. ”

فن آوری منطق فازی اطمینان حاصل می کند که در هنگام شارژ انرژی کمتری تخلیه می شود. طرح های ترانسفورماتور با کیفیت بالا همچنین جریان کم بار را تضمین می کنند.
فن آوری اصلاح ضریب قدرت در اینورترها برای صرفه جویی در مصرف برق استفاده می شود. بازده شارژر با استفاده از شارژ امضا ، یعنی عصر جدید ، فناوری انتخاب شارژ کامل اتوماتیک ، بهبود می یابد. در صورت عدم بار در خروجی ، نرم افزار هوشمند درون اینورتر شرایط را حس کرده و به حالت خواب می رود (یعنی اینورتر تخلیه بیشتری متوقف می شود).

اینورترهای میکروتیک دارای هسته کم اتلاف وات در ترانسفورماتورها هستند که باعث کاهش اتلاف وات و صرفه جویی در انرژی اینورترها می شود. از طرف دیگر ، اینورترهای APC شارژ سه مرحله ای را ارائه می دهند که مصرف انرژی کمتری در شارژ دارد. این امر همچنین به شارژ سریعتر باتری ها و در نتیجه افزایش عمر باتری کمک می کند. این اینورترها بازدهی بالاتری را ارائه می دهند که منجر به کاهش اتلاف انرژی در هنگام شارژ شدن باتری و حتی هنگام تخلیه باتری برای تأمین برق می شود. همه اینورترهای APC دارای یک سوئیچ A-way هستند که اجازه می دهد باتری ها شارژ شوند اما در صورت قطع منبع تغذیه تخلیه نمی شوند. این سوئیچ باید هنگام تعطیل بودن آخر هفته دفتر فعال شود. این ویژگی به حفظ شارژ باتری کمک می کند و بنابراین باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

هزینه نصب و نگهداری

اینورترها برای نصب و نگهداری بسیار ارزان هستند. باتری ها تنها مواردی هستند که نیاز به روکش دائمی دارند (که انجام آنها در واقع بسیار ارزان است). نصب معمول شامل جداسازی بار (بین بارهای گرمایش / بار زیاد و روشنایی) است. بسته به اینکه چه مقدار کابل کشی باید انجام شود ، نصب می تواند متفاوت باشد. با این حال ، آن بسیار گران نیست. بیشتر اینورترها پس از نصب نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند و می توانند عمر خود را بدون هیچ مشکلی اجرا کنند.

هزینه نصب و نگهداری اینورترها عمدتا به ظرفیت آنها بستگی دارد. اما به طور کلی ، هزینه های نصب و نگهداری کمتر از ۱۰ درصد هزینه اینورتر است.

ویژگی های صرفه جویی در مصرف انرژی در اینورترها

همگام با تقاضای مشتریان ، تولیدکنندگان اکنون اینورترهایی با فناوری سبز ارائه می دهند که دارای ویژگی های صرفه جویی در مصرف انرژی هستند. “پیش از این ، کارایی اینورترها در حدود ۶۵-۷۰ درصد بود اما اکنون با بیش از ۹۵ درصد کارایی تولید می شوند. و کارآیی بیشتر به معنای صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر است. ”

فن آوری منطق فازی اطمینان حاصل می کند که در هنگام شارژ انرژی کمتری تخلیه می شود. طرح های ترانسفورماتور با کیفیت بالا همچنین جریان کم بار را تضمین می کنند.
فن آوری اصلاح ضریب قدرت در اینورترها برای صرفه جویی در مصرف برق استفاده می شود. بازده شارژر با استفاده از شارژ امضا ، یعنی عصر جدید ، فناوری انتخاب شارژ کامل اتوماتیک ، بهبود می یابد. در صورت عدم بار در خروجی ، نرم افزار هوشمند درون اینورتر شرایط را حس کرده و به حالت خواب می رود (یعنی اینورتر تخلیه بیشتری متوقف می شود).

اینورترهای میکروتیک دارای هسته کم اتلاف وات در ترانسفورماتورها هستند که باعث کاهش اتلاف وات و صرفه جویی در انرژی اینورترها می شود. از طرف دیگر ، اینورترهای APC شارژ سه مرحله ای را ارائه می دهند که مصرف انرژی کمتری در شارژ دارد. این امر همچنین به شارژ سریعتر باتری ها و در نتیجه افزایش عمر باتری کمک می کند. این اینورترها بازدهی بالاتری را ارائه می دهند که منجر به کاهش اتلاف انرژی در هنگام شارژ شدن باتری و حتی هنگام تخلیه باتری برای تأمین برق می شود. همه اینورترهای APC دارای یک سوئیچ A-way هستند که اجازه می دهد باتری ها شارژ شوند اما در صورت قطع منبع تغذیه تخلیه نمی شوند. این سوئیچ باید هنگام تعطیل بودن آخر هفته دفتر فعال شود. این ویژگی به حفظ شارژ باتری کمک می کند و بنابراین باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

اینورتر خورشیدی

 

اینورترها دستگاه های گران قیمت و غالباً حجیم هستند ، مخصوصاً دستگاه هایی که برای سیستم های پانل خورشیدی با قدرت بالا استفاده می شوند.

با این وجود ، درک اینورترها نه مرموز است و نه به همین سختی.
برای اینکه به روشنی اینورتر خورشیدی را برای سیستم خورشیدی خود بخرید ، باید بدانید که اینورتر خورشیدی چگونه کار می کند.

علاوه بر این ، برای دانستن چگونگی مقایسه اینورترهای خورشیدی ، باید مشخصات و ویژگی های اساسی آنها را بدانید.

این امر نه تنها در انتخاب نوع مناسب اینورتر به شما کمک می کند بلکه با دریافت پیشنهادی از فروشنده یا نصب کننده خورشیدی اطمینان خاطر شما را پیدا می کند.

جدا از راه حل های شناخته شده برای سیستم های پانل خورشیدی متصل به شبکه و خارج از شبکه ، این مقاله همچنین برخی از روندهای مدرن اینورترهای خورشیدی را ارائه می دهد ، مانند اینورترهای موازی میکرو و اینورتر / شارژرها که در سال های اخیر محبوبیت بیشتری کسب کرده اند.
برای آگاهی از چگونگی انتخاب اینورتر مناسب برای سیستم پنل خورشیدی خود ، متناسب با بهترین نیازهای انرژی و بودجه موجود ، در ادامه مطلب بخوانید!

 

اینورتر برای سیستم های صفحه خورشیدی گره خورده بدون پشتیبان گیری باتری

اینورتر قلب هر سیستم خورشیدی متصل به شبکه است زیرا هر سیستم گره خورده باید دارای اینورتر باشد.

یک اینورتر متصل به شبکه ولتاژ DC را از آرایه خورشیدی به ولتاژ AC تبدیل می کند که می تواند بلافاصله استفاده شود یا به شبکه برق صادر شود.

به طور معمول ، اینورترهای گره خورده بدون پشتیبان باتری بسیار کارآمد و ساده نصب می شوند.

اینورتر متصل به شبکه فقط هنگامی که برنامه برق روشن است کار می کند.

با کم شدن برنامه ، اینورتر متصل به شبکه بلافاصله خاموش می شود.

بیشتر اینورترهای متصل به شبکه مبتنی بر ردیابی نقطه حداکثر قدرت (MPPT) هستند – ویژگی “فشرده سازی” حداکثر میزان ممکن از آرایه PV.

اینورتر به طور مستقیم یا از طریق سیستم برق ساختمان به شبکه برق متصل می شود.

در صورت اتصال مستقیم ، برق متناوب تولید شده به سمت شبکه برق ارسال می شود.

در صورت اتصال از طریق شبکه ساختمان ، برق متناوب تولید شده توسط سیستم PV ابتدا توسط لوازم خانگی شما مصرف می شود و آنچه بلا استفاده می ماند ، به شبکه برق هدایت می شود.

اینورتر متصل به شبکه باید کاملاً با الزامات و مقررات شبکه برق مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال ، اینورترهای متصل به شبکه باید ولتاژ AC را به شکل کاملاً سینوسی تولید کنند.

یکی از اصلی ترین ویژگی های اینورتر متصل به شبکه توقف عملکرد در صورت خرابی شبکه است.

بنابراین تکنسین هایی که در شبکه های برقراری کار تعمیر کار می کنند از برق گرفتگی جلوگیری می کنند.

اینورتر خورشیدی می تواند یک بلوک منفرد واقع در خارج از آرایه خورشیدی باشد یا از نظر فیزیکی در صفحات خورشیدی قرار گیرد.

از آنجا که هر اینورتر متصل به شبکه در حین قطع شبکه متوقف می شود ، در این زمان قطع برق نیز ندارید.

این اصطلاحاً “حفاظت ضد جزیره” است.

حداکثر ردیابی نقطه قدرت در اینورترهای خورشیدی

بیشتر اینورترهای متصل به شبکه به دلیل MPPT قادر به تأمین ۲۰ تا ۳۰٪ بیشتر انرژی خورشیدی هستند و بار بهینه را به آرایه خورشیدی می رسانند.

تغییر مداوم تابش خورشید و دمای محیط باعث تغییرات مداوم در مشخصات الکتریکی صفحات خورشیدی می شود.

بنابراین ، آرایه خورشیدی به بارهای بهینه مختلف نیاز دارد تا انرژی بهینه را به سایر اجزای منظومه شمسی برساند.

اینورترهای MPPT گرانتر از آنهایی هستند که غیر MPPT هستند.

۲۰-۳۰٪ انرژی خورشیدی اضافی که توسط آرایه تأمین می شود ، نه تنها قیمت بالاتر را در طولانی مدت جبران می کند ، بلکه می تواند صرفه جویی بیشتری نیز برای شما به همراه داشته باشد.

اگر از اینورتر MPPT در سیستم گره خورده خود استفاده می کنید ، باید مطمئن باشید که حداکثر و حداقل ولتاژ خروجی آرایه خورشیدی در پنجره ردیابی نقطه قدرت حداکثر اینورتر قرار دارد:

 

چنین پنجره ردیابی توسط حداکثر و حداقل ولتاژ ردیابی ورودی اینورتر تعریف می شود.

 

یک آرایه خورشیدی در کمترین دمای محیط و حداقل ولتاژ خروجی در بالاترین دمای محیط به حداکثر ولتاژ خروجی می رسد.

با عدم مطابقت با پنجره ردیابی اینورتر ، در دمای شدید محیط ، یک اینورتر MPPT ردیابی را متوقف می کند و کارایی سیستم خورشیدی شما رو به زوال است.

اطمینان از اینکه:

 •  حداقل ولتاژ خروجی آرایه خورشیدی کمتر از حداقل ولتاژ ورودی اینورتر نیست. در غیر این صورت ، اینورتر نمی تواند به درستی کار کند.

 

 •  حداکثر ولتاژ خروجی آرایه خورشیدی همیشه زیر حداکثر ولتاژ ورودی اینورتر است. اگر از حداکثر ولتاژ ورودی فراتر رود ، اینورتر ممکن است آسیب ببیند.

اگر اینورتر یا زیاد باشد یا کم بار باشد ، بازده آن کاهش می یابد.

بنابراین ، در طولانی مدت هم انرژی خورشیدی و هم پول پس انداز شده در قبض های برق را از دست خواهید داد.

اگر درجه قدرت اینورتر به طور قابل توجهی کمتر از توان مورد نیاز بارهای شما باشد ، اینورتر در نتیجه درخواست برق بیش از حد از این بارها خاموش خواهد شد ، حتی اگر صفحه خورشیدی شما در آن لحظه قادر به تأمین چنین نیرو باشد.

اینورتر سعی دارد با پراکنده کردن آن به صورت گرما ، که منجر به گرم شدن بیش از حد می شود ، توان بیش از حد را کنترل کند.

اگر چنین اتلاف کافی نباشد ، اینورتر خاموش می شود.

لازم به ذکر است که ، در نتیجه خاموش شدن و گرم شدن بیش از حد چنین چرخه ای ، چرخه عمر اینورتر کاهش می یابد.

بنابراین ، برای اطمینان از خنک شدن خوب ، نصب اینورتر در یک مکان با تهویه مناسب بسیار مهم است.

در غیر این صورت ، اینورتر سعی می کند با کاهش توان خروجی AC تولید شده تا با گرم شدن بیش از حد به نقطه خاموش شدن برسد ، با خود گرمایش کنار بیاید.

اینورترهای خورشیدی بر اساس نوع تولید شده از موج خروجی

در حال حاضر سه نوع مختلف اینورتر در بازار موجود است – موج سینوسی ، شبه (اصلاح شده) موج سینوسی و موج مربعی.

 

 

برخی از دستگاه های الکترونیکی مانند تلفن های همراه ، اجاق های مایکروویو ، رایانه ها ، جاروبرقی و غیره ممکن است هنگام کار با اینورتر شبه سینوسی با مشکل روبرو شوند.

بعلاوه ، اینورترهای شبه سینوسی ممکن است نویز بیشتری را برای تجهیزات صوتی و تلویزیونی ایجاد کنند.

بارهای القایی ، مانند یخچال ، پمپ ، مته و غیره ، باید توسط اینورترهای خالص موج سینوسی تأمین شوند.

اینورتر موج مربعی از کیفیت کمتری نسبت به اینورتر موج سینوسی اصلاح شده برخوردار است.

اینورترهای موج سینوسی اگرچه گرانترین هستند ، تنها گزینه ممکن برای هر سیستم متصل به شبکه هستند – نه تنها به این دلیل که برای هر کاربردی مناسب هستند ، بلکه همچنین به دلیل مطابقت بیشتر با الزامات نظارتی قابل اجرا.

مشخصات اینورتر گره خورده
 • توان DC ورودی ورودی – معمولاً ۲۰٪ کمتر از اوج توان آرایه PV ، به دلیل تلفات آرایه خورشیدی ، انتخاب می شود.
 • ولتاژ ورودی ورودی ورودی – معمولاً بین ۷۵ ولت (حداقل مقدار) و ۷۵۰ ولت (حداکثر مقدار) برای اکثر اینورترهای مورد استفاده در سیستم های متصل به شبکه مسکونی. ولتاژ خروجی آرایه PV باید در این پنجره ولتاژ قرار گیرد.
 • حداکثر جریان مستقیم ورودی – همیشه باید بیشتر از جریان اتصال کوتاه آرایه خورشیدی باشد.
 • ولتاژ خروجی – ۱۲۰ VAC یا ۲۴۰ VAC.
 • فرکانس خروجی – ۵۰ هرتز در اروپا ، ۶۰ هرتز در ایالات متحده آمریکا.
 • بازده – درصد تلفات حاصل از تبدیل DC به AC.
انتخاب اینورتر برای سیستم گره خورده خود

۱) توان خروجی اینورتر باید (۰.۹؟ ۰.۹۵) از حداکثر توان آرایه خورشیدی باشد.

۲) حداکثر ولتاژ آرایه خورشیدی باید کمتر از حداکثر ولتاژ ورودی ورودی اینورتر باشد.

۳) حداقل ولتاژ مجاز اینورتر باید از حداقل ولتاژ DC آرایه PV کمتر باشد.

۴) دامنه ولتاژ کاری آرایه PV باید در محدوده ولتاژ MPPT اینورتر باشد.

۵) حداکثر جریان آرایه PV باید زیر حداکثر جریان DC ورودی اینورتر باشد.

اینورتر برای سیستم های متصل به شبکه با پشتیبان گیری باتری

اینورترهای مبتنی بر باتری را می توان در سیستم هایی با ذخیره انرژی استفاده کرد – سیستم های مبتنی بر باتری متصل به شبکه یا سیستم های مستقل (خارج از شبکه).

اینورتر مبتنی بر باتری برای سیستم مبتنی بر باتری متصل به شبکه:

 • برق DC را برای تأمین نیازهای انرژی دستگاههای خانگی به برق AC تبدیل می کند ، و
 • برای شارژ باتری ، برق AC را از شبکه به برق DC تبدیل می کند.
  اگر باتری کاملاً شارژ شده باشد و هیچ بار دیگری به سیستم وصل نشود ، کل انرژی تولید شده توسط آرایه PV به شبکه ارسال می شود. اگر آرایه PV توان بیشتری از توان اینورتر تولید کند ، قرار نیست که از برق باقیمانده استفاده شود و اگر این برق DC اضافی استفاده نشود ، اینورتر با بازده کمتری کار خواهد کرد.

اینورترهای پشتیبان باتری متصل به شبکه پیچیده تر و گرانتر از اینورترهای بدون باتری متصل به شبکه هستند ، زیرا جدا از ارسال برق به شبکه ، انتظار می رود:

 • بعد از قطع شدن ، باتری را شارژ کنید.
 • در هنگام قطع برق به تمام بارهای پشتیبان تهیه کنید.

در واقع ، این نوع اینورترها دارای ویژگی های معمول اینورترهای بدون باتری متصل به شبکه و اینورترهای مستقل هستند.

مشخصات اینورترهای پشتیبان باتری متصل به شبکه
 • توان ورودی نامی – در مقایسه با اینورترهای بدون باتری متصل به شبکه ، در اینجا اینورتر باید بتواند نه تنها برق DC را که توسط آرایه PV تحویل داده می شود بلکه همه بارهای پشتیبان را که به طور همزمان کار می کنند ، کنترل کند.
 • ولتاژ ورودی DC پذیرفته شده از بانک باتری معمول ترین ولتاژها ۱۲ ولت ، ۲۴ ولت و ۴۸ ولت است.
 • ولتاژ خروجی – ۱۲۰ VAC یا ۲۴۰ VAC.
 • فرکانس خروجی – ۵۰ هرتز در اروپا ، ۶۰ هرتز در ایالات متحده آمریکا.
 • ظرفیت ولتاژ – به یک اینورتر اجازه می دهد تا در مدت زمان کوتاهی انرژی خروجی بسیار بیشتری از مقدار نامی خود را تأمین کند تا جریان راه اندازی بالایی را برای موتورها (در یخچال ها ، پمپ های آب و غیره) فراهم کند.

هنگام انتخاب اینورتر برای سیستم خارج از شبکه ، خروجی آرایه خورشیدی نیازی به در نظر گرفتن نیست ، زیرا بانک باتری بین اینورتر و آرایه خورشیدی قرار گرفته است.

در یک سیستم گره خورده با پشتیبان گیری باتری ، با این وجود ، هر دو توان آرایه خورشیدی و باتری را باید در نظر گرفت.

اگر باتری ها کاملاً شارژ شده اند و هیچگونه بارگیری وجود ندارد ، اینورتر باید بتواند تمام انرژی خورشیدی را به شبکه برق بفرستد.

در این شرایط ، اگر آرایه PV تأمین برق بیشتری نسبت به اینورتر داشته باشد تا بتواند به برق متناوب تبدیل شده و به شبکه ارسال شود ، از برق اضافی استفاده نمی شود و آرایه PV نمی تواند در حداکثر بازده خود کار کند. در نتیجه ، سیستم شما انرژی کمتری را به شبکه می فرستد.

به طور کلی دو نوع اینورتر برای سیستم های متصل به شبکه بدون پشتیبان باتری وجود دارد – اینورترهای رشته ای و میکرو اینورترها.

 

 

اینورتر / شارژرها

اینورتر / شارژرها در سیستم های متصل به شبکه مبتنی بر باتری استفاده می شوند:

 

 

در سیستم برق خورشیدی خارج از شبکه ، از پنل های خورشیدی معمولاً برای شارژ باتری استفاده می شود.

در زمستان اما وقتی روزها کوتاه تر هستند و تابش خورشید کمتر است ، صفحه های خورشیدی به تنهایی قادر به شارژ باتری نیستند.

در چنین حالتی ، یک منبع تغذیه اضافی برای شارژ کامل شارژ باتری لازم است.

چنین منبع تغذیه ای می تواند دیزل ژنراتور باشد که به جای برق مستقیم ، برق متناوب تولید می کند.

بنابراین ، برای شارژ باتری ها به دستگاهی برای تبدیل برق تولید شده AC به برق DC نیاز دارید.

همچنین ، اگر لوازم خانگی متناوب در خانه خود دارید ، به یک اینورتر برای تبدیل برق DC از باتری به یک منبع تغذیه نیاز دارید.

غالباً یک دستگاه می تواند این دو قابلیت معکوس را متحد کند و به چنین دستگاهی “اینورتر / شارژر” گفته می شود.

این به عنوان یک مبدل برق دو طرفه عمل می کند – هر دو AC به DC و DC به AC – و همچنین می تواند برخی از ویژگی های اضافی مانند خیره شدن دیزل ژنراتور در صورت کمبود نور خورشید و کم بودن شارژ باتری را ارائه دهد.

اینورتر / شارژرها به غیر از شبکه غیر مسکونی در سیستم های پانل خورشیدی دریایی نیز استفاده می شوند ، جایی که نیروی ساحلی “منبع انرژی اضافی” است که برای شارژ باتری ها در صورت نور خورشید ضعیف استفاده می شود.

کاربرد دیگر اینورتر / شارژرها در سیستم های متصل به شبکه مبتنی بر باتری است که در صورت خرابی شبکه از باتری ها به عنوان منبع تغذیه پشتیبان استفاده می شود.

بنابراین ، در صورت کمبود نور خورشید ، توانایی شارژ کامل باتری ها را ندارید ، شارژر اینورتر می تواند با استفاده از جریان برق AC از شبکه ، باتری ها را شارژ کند.

بعضی از اینورترها / شارژرها ، که به آنها “اینورترهای ترکیبی خورشیدی” نیز می گویند ، دو ورودی AC دارند.

اولی به شبکه برق متصل است ، در حالی که دیگری را می توان به یک ژنراتور اضافی AC متصل کرد (به عنوان مثال دیزل).

هنگامی که خورشید می درخشد ، انرژی خورشیدی باتری ها را شارژ می کند.

در صورت نور ضعیف خورشید و در صورت بالا بودن شبکه ، اینورتر هیبریدی باتری را از شبکه شارژ می کند.

در صورت خرابی شبکه ، اینورتر ترکیبی ژنراتور AC را روشن کرده و شروع به شارژ باتری ها از ورودی AC دیگر می کند.

وقتی شبکه هنوز خراب است اما خورشید شروع به تابیدن می کند ، اینورتر ژنراتور را خاموش می کند و باتری ها با آرایه خورشیدی شارژ می شوند.

اینورتر / شارژر نمی تواند جایگزین کنترل کننده شارژ خورشیدی شود ، زیرا شارژرهای اینورتر فقط می توانند شارژ باتری را از طریق منبع تغذیه AC – یک ژنراتور AC (به عنوان مثال دیزل) ، شبکه ابزار (برای سیستم های صفحه خورشیدی مسکونی) یا نیروی ساحلی مدیریت کنند. (در مورد سیستم های پانل های خورشیدی خارج از شبکه تلفن همراه / دریایی).

در صورت دریافت شارژ باتری از صفحه های خورشیدی ، کنترل کننده شارژ خورشیدی ضروری است.

 

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

طراحی منحصرفرد با قابلیت الحاق

معیارهای درجه بندی  اینورتورها

معیارهای زیر برای تعیین بهترین اینورتورهای رشته ای خورشیدی موجود در بازار به همراه بازخورد مداوم از نصاب های خورشیدی و متخصصان صنعتی می باشد. بخاطر داشته باشید که این مقایسه متمرکز بر اینورتورهای معمول متصل به شبکه ی رشته ای خورشیدی (تک فازی) می باشد با وجود اینکه اینورتورهای تجاری سه فازی از تولید کنندگان مشابه نیز به همان اندازه مورد تمجید قرار گرفته اند.

 • کیفیت و قابلیت اعتماد
 • خدمات و پشتیبانی
 • ضمانت (گارانتی)
 • امکانات Features))
 • مانیتورینگ ( پایش)
 • قیمت
دامنه ی قیمتی

یک تفاوت قیمت چشمگیر بین صدها اینورتور خورشیدی مختلف موجود حاکم است. به عنوان مثال، یک اینورتور ۵ کیلوواتی ارزان می تواند از ۸۵۰ دلار شروع شود در حالیکه اینورتور ۵کیلوواتی با کیفیت عالی با بیش از ۱۰ سال ضمانت ممکن است تا ۱۸۰۰ دلار یا بیشتر نیز بشود. به هر حال، با توجه به نرخ های خرابی بالاتربسیاری از از اینورتورهای ارزانو سختی ادعای ضمانت، ما به شما پیشنهاد می کنیم در یونیت با کیفیت تر سرمایه گذاری نمایید. یک اصطلاح رایج در صنعت خورشیدی می گوید که ارزانترین محصول در طول زمان برایتان هزینه ی بیشتری خواهد داشت.

بهترین اینورتورهای خورشیدی در سال ۲۰۲۰
 1. Fronius – Primo and Galvo
 2. SolarEdge – SE and HD wave
 3. SMA – Sunny boy
 4. Sungrow – SG-KLT
 5. ABB – UNO
بهترین اینورتورهای تجاری ( سه فازی)
 1. Fronius – Symo and Eco
 2. SMA – Sunny Tripower & Core
 3. SolarEdge – SE 3-phase
 4. Sungrow – SG-KTL range
 5. ABB (FIMER) – Trio, PRO and PVS

افزون بر بازخوردهای مداوم از سوی متخصصان صنعت خورشیدی مان، تیم بازبینی انرژی پاک (کلین انرژی) از تمامی متخصصان صنعت خورشیدی و نصاب ها دعوت به عمل می آورد که بازخوردهای مثبت و منفی شان را از تجربه هایشان نسبت به هر اینورتوری ( رشته ای، میکرو، جدا از شبکه و هیبرید) را اعلام نمایند.

اینورتور خورشیدی ممتاز – مسکونی

در ادامه، ما ۵ اینورتور ممتاز رشته ای  خورشیدی سال ۲۰۱۹ را بر اساس کیفیت، امکانات، مونیتورینگ، ضمانت و خدماتو همچنین بازخوردهای نصابهای خورشیدی و متخصصان این زمینه در استرالیا را تشریح خواهیم نمود.همچنین تعدادی برند اینورتور محبوب نیز وجود دارند که بوسیله ی بسیاری از نصاب های خورشیدی مورد تمجید قرار گرفته اند که در قسمت پایین لیست شده است.

۱. Fronius

اینورتورهای فرونیوس* حدود هفت سال پیش با بیرون دادن طراحی قابل الحاق  دارای محبوبیت شدند. اینورتور تولید شده  ی پر زرق و برق اتریشی تبدیل به انتخاب اینورتور برای بسیاری از تاسیسات داخلی و تجاری شده است. مشتریان همچنین رضایتشان را از عملکرد وقابلیت اعتماد و همچنین خدمات مشتری عالی از سوی تیم پشتیبانی فرونیوس* اعلام کرده اند.

در هر حال، تقاضای بالا برای اینورتور فرینیوس پریمو* تک فاز محبوب مورد استفاده در تاسیسات مسکونی باعث ایجاد مشکلات تامینی و همچنین وقوع عیوب کوچک شده است اما بازخورد کلی بسیار مثبت بوده است و هرگونه مشکلی به نحو درستی برطرف شده است. یک ضمانت اضافه ی ۵ ساله نیز هنگامی که اینورتور بصورت آنلاین ثبت شده باشد نیز موجود خواهد بود که در مجموه یک ضمانت کلی ۱۰ ساله را فراهم خواهد ساخت.

سیستم خنک کننده ی فعال
بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

 که در سال ۲۰۲۰ عرضه می شود و به عنوان یک امکان (فیچر)Fronius GEN 24   نسل تازه ی اینورتورهیبریدی

در سیستم خنک کننده ی فعال است 

یکی از دلایل قابلیت اعتماد و عملکرد Fronius بخاطر سیستم فعال خنک کننده ی گنجانده شده در تمامی اینورتورهای قابل الحاق می باشد. خنک کننده ی فعال همچنین یک امکان (فیچر) کلیدی در نسل تازه ی اینورتورهای Fronius GEN24 هیبریدی است. سیستم خنک کننده ی پنکه ای گرما را در نسبت بالاتری استخراج می کند  که باعت کاهش تنش حرارتی و افزایش در دماهای محیطی بالا می شود.

همه ی برق های الکترونیکی (برق قدرت) دارای یک دمای کارکرد حداکثر هستند پس از اینکه قدرت برق نیاز به کاهش به منظور جلوگیری از گرمای بیش از حد و آسیب بالقوه دارد و این همان جایی است که سیستم خنک کننده ی فعال می تواند به بهبود عملکرد و قابلیت اعتماد کمک نماید. یک امکان هوشمندانه ی دیگر ایزولاتور DC یکپارچه ی خورشیدی است که بدان معناست که یک جعبه ی ایزولاتور بیرونی مورد نیاز نیست که منتج به نصب مرتب تری می گردد. همچنین طراحی منحصربفرد با قابلیت الحاق باعث راحت شدن عملیات سرویس و نصب می شود.

فرونیوس* سه فاز دارای ظرفیت بیشتر اینورتورهای SIMO و اECHO به طور گسترده ای به عنوان بهترین اینورتورهای تجاری (تا بیش از ۳۰ کیلووات) یاد می شوند و بدلیل کیفیت بالایشان و قابلیت اعتماد اثبات شده ی شان در بازار حاکم هستند.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

Fronius Solar Web- پرتال مانیتورینگ آنلاین اجازه ی تولید کامل سایت و مانیتورینگ مصرف با متر هوشمند نصب شده ی Fronius است.

مانیتورینگ سیستم

مانیتورینگ وای فای با تمامی اینورتورها از طریق وب فرونیوس سولار* استاندارد می گردد. اضافه نمودن متر هوشمند   Froniusفراهم کننده ی مانیتور کردن تولید و مصرف انرژی است و می تواند به عنوان یک سیستم کامل مانیتور کردن مورد استفاده قرار گیرد. یک اپلیکیشن تلفن هوشمند Solarweb برای اندروید و IOS* نیز موجود است. همچنین گزینه ی افزودن Fronius Ohmpilot* نیز موجود است که برای استفاده ی خودکار از نیروی خورشیدی اضافی برای گرم کردن آب طراحی گردیده است.

Solar Edge .2

این اینورتورها در استرالیا آمریکا و سراسر جهان در طول چند سال اخیر بدلیل طراحی خاص با استفاده از بهینه ساز های DC پرطرفدار گشته است که باعث امکان کنترل و مانیتورینگ پنل جداگانه می شود.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

اینورتورهای موجی خورشیدی جدید Solar Edge HD بدون نمایش – مانیتورینگ سیستم            بوسیله ی کلاود اپ

اینورتورهای موجی خورشیدی جدید Solar Edge HD در اندازه های گسترده ای از ۲.۵ کیلووات تا ۱۰ کیلووات موجود هستند و یکی از کوک ترین و سبک ترین اینورتورهای بازار می باشند. همچنین آنها یکی از کاراترین اینورتورها در ۹۹ درصد از مدل های ۵ -۱۰ کیلوواتی هستند. تمامی اینورتورهای Solar Edge می بایست به همراه بهینه سازهای DC  اضافی روی هر پنل نصب گردند که در پایین توضیح داده شده است. بهینه سازهای DC بخشی از کار یک اینورتورهای مشابه رشته ای را انجام می دهد و دلیلی برای توانایی Solar Edge  برای ایجاد چنین اینورتورهای کوچک و فشرده می باشند.

بزرگترین مزیت Solar Edge  در رقابت شامل مانیتورینگ سطح پنل و بهینه سازی نیرو با استفاده از بهینه سازهای  DC است.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

مانیتورینگ سطح پنل مجزا با استفاده از بهینه سازها

بهینه سازهای DC اجزای کوچک الکترونیکی هستند که به قسمت پشت هر پنل خورشیدی وصل شده اند تا مانیتورینگ سطح پنل و بهینه سازی نیرو را انجام دهند. مانیتوریگ پنل های مجزای در گذشته تنها با استفاده از میکرو اینورتورها رخ می داد به علاوه ی برخ از بهینه سازهای افزون از جمله Tigo Energy

بهینه سازهای SolarEdge  همچنین باعث ایجاد رشته های طویل تر پنل ها ( تا بیش از ۲۲ المان یا ماژول) می گردند و همچنین باثت افزایش ایمنی و کمک به کاهش تاثیرات مخرب خرابی های پنل و سایه افکنی و همچنین شناسایی زودهاگام مشکلات احتمالی می گردد. در هر صورت، بهینه سازها همچنین پیچیدگی بیشتری نیز به سیستم و هر دستگاه الکترونیکی که بر روی سقف سوار شده باشد را با ایجاد مشکلات در بازه ی زمانی بلند مدت به همراه خواهند داشت.

مشکل سایه روی پنل خورشیدی؟! برای سقف ها با تاسیسات و پروفایل های پیچیده که دارای مشکلات سایه اندازای هستند، این همان اینورتور مدنظر می بایست باشد، در هرحال، برای سیستم های کوچکتر با رشته های با ۶ پنل، میکرو اینورتورها گزینه ی مناسب تری هستند. SolarEdge  همچنین یک دوره ی ضمانت پیشتاز ۱۲ ساله در صنعت نیز دارا می باشد.

مانیتورینگ سیستم

اینورتورهای SolarEdge  دارای فای وای انتخابی هستند که به همراه بهینه سازها می تواند داده های خروجی نیرو را در هر پنل بصورت جداگانه فراهم نماید. این هم برای مانیتورینگ سیستم خوب است و هم ابزاری بسیار خوب برای شناسایی خرابی بویژه برای نصاب ها می باشد. همچنین Solar Edge  قطعا” دارای یکی از بهترین اپلیکیشنهای تلفن هوشمند برای مانیتورینگ از راه دور می باشد.

۳. SMA

این تولید کننده ی آلمانی فناوری خورشیدی به عنوان بهترین تولید کننده ی اینورتور رشته ای قبل از اینکه سری های قابل الحاق Fronius  در سال ۲۰۱۶ به صدر داستان برسند قلمداد می شد. تصمیم SMA  برای قراردادن تولید اینورتورهای سری جدید AV  در چین بجای آلمان نیز باعث آسیب زده به اعتبار و فروش کمپانی شد. در هر صورت، SMA  تمامی تولید را در سال ۲۰۱۹ به آلمان بازگرداند. اینورتورهای SMA  دارای سوابق ثبت شده ای در قابلیت اعتماد دارند و معمولا به عنوان یکی از باکیفیت ترین اینورتورهای موجود قلمداد می شوند. خدمات و پشتیبانی محلی بسیار قابل اعتماد است و SMA یک ضمانت دلخواه امتداد یافته ی ۱۰ تا ۲۰ ساله را نیز تامین می کند.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

اینورتور خورشیدی AV SMA Sunny Boy

اینورتورهای بزرگ سه فازی تجاری SMA همه در آلمان ساخته می شوند و به شکل گسترده به عنوان برخی از بهترین اینورتورهای تجاری در بازار قلمداد می شوند. سری SMA Sunny Tripower از قابل اتکاترین اینورتورهای سه فازی مقیاس بزرگتر می باشند و برای همه ی سیستم های تجاری بسیار محبوب می باشند. کمپانی در حال تثبیت جایگاهش به عنوان سرآمد دربازار اینورتورهای خورشیدی با سری قابل تحسین Tripower Core 1  ، Sunny Highpower و Sunny Island Central inverter می باشد.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

اینورتور محبوب ۵۰ کیلووات SMA Tripower Core 1 با ۶MPTT

مانند بسیاری از اینورتورهای مدرن، آخرین سری اینورتورهای AV  SMA دارای نمایشگر نیستند و تنها وابسته به ارتباط وای فای برای راه اندازی و مانیتورینگ هستند. اینورتورهای بدون نمایشگر در حال تبدیل شدن به استاندارد صنعتی می گردند و بسیاری از تولید کنندگان اینورتورهای بدون نمایشگر را بیرون می دهند.

یک نمایشگر دیجیتال در یک محیط بیرونی می تواند مشکل ساز باشد و این می تواند خرابی ها و مشکلات ضمانت را در بازه ی درازمدت کاهش دهد اما تنها در حالتی که ارتباطات بسیار قابل اتکا و پایدار باشد. بدون سیگنال وای فای و هیچ نمایشگری کارها برای حل مشکل در صورت رخ دادن سخت خواهد شد.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020
بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

پرتال SMA Sunny مانیتورینگ سیستم به علاوه ی مانیتورینگ مصرف کل سایت با متر انرژی SMA

SMA  دارای یه بسته ی آنلاین رایگان موجود است که با نام Sunny Portal شناخته می شود و اکثر اینورتورهای SMA  اکنون قابلیت اتصال به نت وای فای را به عنوان استاندارد دارند. مانیتورینگ کامل مصرف و خورشیدی با استفاده از Sunny Home Manager 2.0(متر انرژی) امکان پذیر است با وجود اینکه گرانتر است. تنها افت داستان اپلیکیشن موبایل SMA است که بنظر تاریخ گذشته می آید و بازخورد ضعیفی را بویژه در نسخه ی اندروید داشته است .

۴. Sungrow

در سال ۱۹۹۷ توسظ یک استاد دانشگاه پایه ریزی شد و یکی از بزرگترین تامین کنندگان اینورتورهای خورشیدی  در جهان است و یه سازنده ی پیشتاز چینی است. اینورتورهای مسکونی SG-KTL Sungrow  در بین نصاب های استرالیایی بدلیل قیمت قابل رقابت و قابلیت اعتماد بالا پرطرفدار شده است. Sungrow  یک بازیگر بسیار بزرگ بین المللی است و اعتبار خوبی در خدمات و کیفیت نسبت به سایر تولیدکنندگان چینی دارد. پشتیبانی بسیرا خوب از شعبه ی سیدنی کمپانی نیز کمک به قوی تر شدن این اعتبار کرده است.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020
بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

عکس سمت راست- اینورتور هیبریدی جدید SH5K-20

افزون بر دامنه ی مورد قبول اینورتورهای خورشیدی، Sungrow  همچنین یکی از بهترین اینورتورهای هیبریدی خورشیدی را تولید می کنند. نسل جدید SHK5-20 اینورتور مورد قابل تقبلی برای سیستم های ذخیره ی انرژی خانه می باشد و با یک دستگاه back-up  دلخواه همراه خواهد بود که در هنگام خاموشی کامل برق برای حفاظت ضروری بار است. نسل جدید اینورتورهای هیبریدی و خورشیدی Crystal G2  و SH5K-20  بازخوردهای عالی را دریافت کرده اند و برای پول ارزش خوبی را دارا می باشند و همچنین بسیار مدرن تر از موارد قبلی به نظر می رسند.

مانیتورینگ سیستم

اینورتورهای Sungrow شمال مانیتورینگ وای فای به عنوان استانداردی بر روی تمامی مدل ها شامل می شود و از ابر مدرن جدید بر اساس پرتال مانیتورینگ iSolarCloud  استفاده می گردد که پیشرفت شگرفی است. اپلیکیشن رایگان تلفن هوشمند همچنین بسیار آسان است و بخوبی کار می کند. یک مشکل کوچک این است که مانیتورینگ مصرف مشکلدار یاد شده است.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020
۵. ABB

بروزرسانی در جولای ۲۰۱۹. در یک اقدام عجیب، ABB  تصمیم به فروش کل بخش اینورتورهای خورشیدی اش به FIMER گرفت که یک تولیدکننده ی اینورتور خوب ایتالیایی است که بخش خورشیدی ABB  را از اول ۲۰۲۰ در دست خواهد گرفت.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

اینورتور UNO  جدید از ABB

ABB یک تولید کننده ی ممتاز است که ارائه دهنده ی طیف وسیعی از اینورتورهای خورشیدی رشته ای با کیفیت است اما در گذشته اعتبار بدی را بخاطر اینورتورهای قدیمی Aurora بدست آورده بودند . ABB  در سال ۲۰۱۳  Aurora Power-one را محقق ساخت و از این رو، مجبور به کنار آمدن با بسیاری از شکایات ضمانتی و مشکلات خدماتی از سوی اینورتورهای غیر قابل اطمینان نسل قدیم Aurora  می بود.

متخصصان ما خدمات مشتری کندی را به نسبت سایر تولید کنندگان با وجود اینکه ABB یک غول صنعتی مورد احترام است را نشان داده اند. اعتبار ABB  به کمک طیف جدیدی از اینورتورهای خورشیدی تک فاز UNO-TL  و UNO-TL-DM-PLUS  بهبود داد.

اینورتورهای جدید UNO دارای خط اتصال های مشترک plug و play  هستند که سبک تر و فشرده تر هستند و وای فای هم در تمام مدل ها دارا هستند.

مانیتورینگ سیستم

ABB برای مانیتورینگشان شناخته شده نیستند اما یک مانیتورینک بروز شده ی پرتال نمایش گیاهی و اپلیکیشن موبایل Energy Viewer  را دارا هستند پرتال تمامی اطلاعات اولیه را فراهم می کند اما متاسفانه کمی محدود است و داده های تکنیکی زیادی از قبیل خروجی های مجزای رشته ها یا ولتاژها که کمک به مانیتورینگ و عیب یابی می کند را در اختیار قرار نمی دهد.

یک کارت لاگر وای فای VSN300 می تواند بر روی تمامی اینورتورهای قدیمی تر UNO  و TRIO (سه فازی) به منظور ممکن ساختن مانیتورینگ نصب گردد.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020
نام های بعدی اینورتورهای خورشیدی

در کنار پرطرفدارترین اینورتورهای بازار، ارزشش را دارد که سایر تولیید کنندگان شناخته شده یا تولیید کنندگان آینده را نیز مورد بازتاب قرار دهیم. بسیاری از این برندها بسیار قابل اطمینان هستند اما بعضی از آنها بدلیل کمبود پشتیبانی و خدمات در هنگام وقوع مشکل نادیده گرفته می شوند. هوآووی تازه ترین سازنده ای است که به بازار پر رقابت خانگی قدم نهاده است و  تا به اینجا سری اینورتورهای Sun2000L نیز بسیار قابل اطمبنان بنظر می رسند و ارائه دهنده ی مقدار زیادی از امکانات پیشرفته هستند.

اینورتور Sun2000 L Huawei

غول ارتباطات چینی هوآوی به بازار خورشیدی خانگی با یک اینورتور فشرده، سبک که با امکاناتی تولیده شده است پا به بازار خورشیدی خانگی نهاد. بدلیل فروش جهانی حجم زیادی از اینورتورهای تجاری، هوآوی هم اکنون بزرگترین تولید کننده ی اینورتورهای خورشیدی در جهان هستند و میلیاردها دلار پول را در توسعه و پژوهش در طی دهه های اخیر سرمایه گذاری کرده اند.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

اینورتور هیبریدی خورشیدی جدید Huawei fusion با بهینه ساز و سازگاری باتری HV

نخستین اینورتور خورشیدی خانگی هوآوی SUN2000L  است که در اندازه های ۲ تا ۵ کیلووات موجود می باشد. همچنین به عنوان یک اینورتور هیبرید عمل می کند و بسیار فشرده و سبک تا حد ۱۰.۶ کیلوگرم می باشد. این اینورتور به گونه ای شبیه به اینورتور  SolarEdge HD Wave  استکه از بهینه سازها برای بهینه سازی مجزای پنل همانند میکرو اینورتورهای استفاده می گردد.

در هر صورت، بر خلاف HD Wave، SUN2000L می تواند با یا بدون بهینه سازها کار کند. به عنوان یک سیستم هیبرید، اینورتور هوآوی  از یک رابط (اینترفیس) باتری ولتاژ بالا استفاده می کند که سازگار با باتری های پرطرفدار LG Chem RESUH است. در هر حال، هیچ تامین نیروی پشتیبانی در حال حاضر موجود نمی باشد اما گفته شده است که پیشرفت هایی در راه است.

مانیتورینگ سیستم

پرتال جدید آنلاین مانیتورینگ FusionSolar بسیار بهتر از نمونه ی قبلی NetEco است و اینترفیس قابل خواندنی را ارائه می دهد و همچنین بسیاری امکانات مانیتورینگ پیشرفته و ثبت داده ها را عرضه می کند. اپلیکیشن تازه ی FusionHome همچنین برای راه اندازی اینورتور و ارتباط مستقیم از طریق یک شبکه ی وای فای محلی مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

پرتال مانیتورینگ سیستم جدید Huawei FusionSolar بسیار شبیه پرتال مطرح دیگر است.

تجارت خانگی در این مرحله بنظر کوچک می آید اما با وجود امکانات پیشرفته ی فراوان، بسیار جالی خواهد بود که ببینیم این اینورتور در برابر سازنده های ممتاز چگونه عمل می کند به ویژه زمانی که واحد بک آپ باتری نیز موجود گردد.

Solax Power

Solax Power یک تولیید کننده ی نسبتا” تازه ی اینورتور و تا هنگامی که اینورتور ایکس هیبرید باتری اقتصادی را بیرون نداده بودند در صنعت مطرح نشده بودند، Solax  زیرمجموعه ی گروه سنتلیت عظیم در چین است که تولید کننده ی سلول ها و پنل ها و اینورتورهای خورشیدی است و تاکید قوی بر پژوهش و توسعه دارد. Solax power  همچنین حضور بین المللی قوی دارد و یک دفتر پشتیبانی در ملبورن استرالیا دارد. اینورتورهای خورشیدی کنونی X1 ممکن است که دارای طراحی پر زرق و برق رقبای اروپایی اش نباشد اما در حدود نیمی از قیمت، شما انتظار ندارید که آنها در این سطح رقابت کنند..شعار آنها می گوید “ساده، قابل اطمبنان و کارا”.

یکی از آپشن های پیشرفته تر اینورتور نسبت به SolarX قابل تقبل بودن یونیت X-Hybrid است که یکی از مقرون به صرفه ترین اینورتورهای خورشیدی باتری آماده ی موجود می باشد. Solax یکی از سه تولید کننده ی اینورتور است که تولید کننده ی اینورتورهای بزرگ باتری سه فازی هیبریدی برای کاربردهای تجاری و خانگی بزرگ می باشد.

مانیتورینگ سیستم

پرتال مانیتورینگ آنلاین V2 جالب است و فراهم کننده ی دسترسی از طریق تلفن هوشمند یا اینترفیس وب با امکانات مدیریت باتری برای سیستم های هیبریدی و گزارش کردن ایمیل است با وجود اینکه دانگل وای فای یک آپشن اضافی است.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

اینورتور خورشیدی Solax X1 boost

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

پرتال مانیتورینگ آنلاین Solax

Delta

Delta معمولا از سوی نصاب ها به عنوان یکی از باکیفیت ترین اینورتورهای چینی یاد می شود. این امر تعجب برانگیز نیست زیرا گروه دلتا یک غول  الکترونیکی  جهانی که از سال ۱۹۷۱ سیستم های کنترل قدرت را تولید می کرده است.

RPI قدیمی تری که چند سال پیش عرضه شد تبدیل به یک موفقیت از دید نصابان نشد.در هر صورت، اینورتورهای جدیدتر Delta Home Series  نزد نصاب ها و مشتری ها پرطرفدارتر شد با وجود اینکه هنوز رقابت زیادی از سوی خیلی از اینورتورهای رده پایینتر در بازار وجود دارد. با یک ضمانت کالای ۵ ساله به عنوان استاندارد و یک دفتر نمایندگی در ملبورن استرالیا، یکی از اینورتورهای قابل اطمبنان تر موجود است.

مانیتورینگ بوسیله ی اپلیکیشن رایانش ابری Mydeltasolar می باشد.  در هر صورت، اپلیکیشن غیر قابل اعتماد و بد طراحی شده گزارش شده است. بنظر می رسد که Delta همچنان در تلاش برای رقابت است وقتی که صحبت سیستم مانیتورینگ ساده و قابل اطمینان باشد.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

اینورتور خورشیدی Delta Home series

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

Mydelta app  – مانیتورینگ سیستم تنها جایی است که دلتا نشان داده در آن مشکل ساز است

GoodWe

Goodwe  یک سازنده ی  انیورتور  شناخته شده ی چینی است که در سال ۲۰۱۰ آغاز به کار کرد. نسل جدید سری Goodwe DNS  بازخورد عالی را از نصاب ها تا به اینجا دریافت کرده است.بسیاری از برندهای چینی دارای اعتبارهای متفاوتی بدلیل مشکلات کیفی پیشین در استرالیا داشته اند اما در طول چند سال اخیر بهبود قابل توجهی داشته اند.

افزون بر این، دامنه ی گسترده ی اینورتور هیبریدی تازه ی Goodwe  در حال جایگیزی برای اینورتور قدیمی تر هیبریدی GW5048D-ES است که در گذشته محصول شناخته شده ای از این برند بوده است و در این صنعت نیز به همراه سایر سازندگان همکار در ساخت این  اینورتور برای سیستم های ذخیره ی انرژی باتری مورد تمجید قرار گرفته است. تمامی اینورتورهای Goodwe  دارای مانیتورینگ وای فای می باشند. ضمانت سری DNS 5 سال کامل با آپشن های کامل می باشد و قابلیت تمدید ضمانت تا ۲۵ سال را هم دارد.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020

اینورتور جدید خورشیدی Goodwe DNS series

Ingeteam

Ingeteam یک سازنده ی ممتاز اینورتور در اروپا است که برای بازار خورشیدی کوچک استرالیا تازه وارد است با وجود اینکه یک کمپانی چند ملیتی بزرگی است و تاریخی طولانی در تولید تجهیزات تبدیل نیرو هم دارد. این کمپانی اسپانیایی الاصل قابلیت های توسعه و پژوهش را ارتقا داده است و در حال حاضر سازنده ی طیف وسیعی از اینورتورهای با کیفیت خورشیدی و هیبرید برای بازارهای تجاری و خانگی است و افزون بر این اینورتورهای بزرگتر مرکزی خورشیدی در مقیاس کاربری را نیز دارد.

اینورتورهای خورشیدی خانگی دو  MPTT سری ۱Play TL-M بنظر می رسد با داشتن امکانات و مانیتورینگ پیشرفته ی زیادش به خوبی مهندسی شده باشد اما بحرحال هیچ کدام از متخصصان استارلیایی مان تا بحال تجربه ی متسقیمی در این باره نداشته اند. منتظر بیشتر دیدن و بازبینی اینورتورهای Ingeteam در سال ۲۰۱۹ خواهیم بود.

بهترین اینورترهای خورشیدی سال 2020
بهترین سیستم های باتری خورشیدی ۲۰۲۰

انتخاب بهترین باتری های خورشیدی کار ساده ای نیست زیرا طیف گسترده ای از انواع باتری موجود می باشند که هرکدام دارای ویژگی ها و کاربردهای متفاوتی هستند.در اینجا ما بهترین سیستم های باتری خورشیدی دنیا را برای منازل، کسب و کارها و سیستم های نیروی مجزا از شبکه را پوشش می دهیم.

سیستم های باتری خورشیدی خانگی – مقایسه و قیمت ها

مقدمه ای بر تعداد زیادی از آپشن های باتری خورشیدی خانگی موجود در بازار در کنار نظرات ، مقایسه ها و اطلاعات درباره ی پرطرفدارترین سیستم های باتری خورشیدی

لیتیوم در مقابل باتری های اسیدی پیشتاز برای خورشیدی

ما باتری لیتیوم های پیشتاز Simpliphi  و PlyonTech را در مقابل باتری اسیدی های پیشتاز deep-cycle از Narada  و BAE مورد مقایسه قرار می دهیم.

منبع: clean energy reviews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست