اینورتر خورشیدی برای خانه
مقدمه ای بر اینورتر خورشیدی

این روزها شاهد هستیم که افراد زیادی از اینورترهای خورشیدی استفاده می کنند که ثابت می کند در سالهای اخیر ضرورت آن بیشتر شده است. اینورتر خورشیدی مشابه اینورتر الکتریکی معمولی است اما از انرژی خورشید یعنی انرژی خورشیدی استفاده می کند.

اینورتر خورشیدی در تبدیل جریان مستقیم به جریان متناوب با کمک انرژی خورشیدی کمک می کند. برق مستقیم به نیرویی گفته می شود که در یک جهت در داخل مدار کار می کند و در صورت عدم وجود برق به تأمین جریان کمک می کند. جریان های مستقیم برای وسایل کوچک مانند تلفن های همراه ، پخش کننده های MP3 ، iPod و غیره استفاده می شود که در آن باتری ذخیره می شود. در صورت جریان جایگزین ، این نیرو است که در داخل مدار به عقب و جلو می رود. برق متناوب به طور کلی برای وسایل خانه نگهداری می شود. اینورتر خورشیدی به دستگاه هایی که با ولتاژ مستقیم DC کار می کنند کمک می کند تا با برق AC کار کنند تا کاربر از برق AC استفاده کند.

آیا شما علاقه مند به خرید اینورتر خورشیدی هستید؟ قبل از خرید اینورتر خورشیدی ، پست – انتقال فناوری اینورتر خورشیدی را بخوانید

اینورترهای خورشیدی را اینورترهای خورشیدی فتوولتائیک نیز می نامند. این دستگاه ها می توانند به شما کمک کنند تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید. شبکه در مقیاس کوچک فقط دو جز دارد ، یعنی پانل ها و اینورتر در حالی که سیستم های خاموش شبکه پیچیده هستند و از باتری تشکیل شده است که به کاربران اجازه می دهد در طول شب که نور خورشید وجود ندارد از لوازم خانگی استفاده کنند. صفحه خورشیدی و باتری هایی که در پشت بام ها قرار می گیرند ، اشعه خورشید را به خود جلب می کنند و سپس نور خورشید را به برق تبدیل می کنند. باتری ها نیز برق اضافی را می گیرند تا بتوان از آن برای کار با وسایل شب استفاده کرد.

کار با اینورتر خورشیدی

حال پس از دانستن اینکه اینورتر خورشیدی چیست ، بیایید در مورد کارکرد آن صحبت کنیم. صفحات خورشیدی با کمک الکترونهایی که از جهت منفی به سمت مثبت حرکت می کنند ، برق مستقیم تولید می کنند. بیشتر وسایلی که ما در خانه استفاده می کنیم با جریان جایگزین کار می کنند. این AC با ثابت و عقب بودن الکترون ها از منفی به مثبت ایجاد می شود. در برق AC ولتاژ را می توان با توجه به استفاده از دستگاه تنظیم کرد. از آنجا که صفحات خورشیدی فقط جریان مستقیم تولید می کنند ، از اینورتر خورشیدی برای تبدیل DC به AC استفاده می شود.

اینورتر امواج مربعی یا موج سینوسی تولید می کند که می تواند برای راه اندازی چراغ ها ، تلویزیون ها ، چراغ ها ، موتورها و غیره استفاده شود. اینورترهای گران قیمت از مراحل زیادی برای تولید موج سینوسی استفاده می کنند و بنابراین در اینورترهای خورشیدی مسکونی یافت می شوند. اساساً اینورترها باید بزرگ باشند تا بتوانند به اندازه کافی برای تمام وسایل مورد نیاز برق تأمین شوند.

خرید اینورتر آسان است اما انتخاب اینورتر خورشیدی مناسب برای دستگاه شما از اهمیت بیشتری برخوردار است. بنابراین شما همیشه باید قبل از خرید با یک متخصص خورشیدی مشورت کنید. ما می دانیم که انرژی حاصل از خورشید انرژی خورشیدی است که یکی از تمیزترین منابع انرژی است. همچنین می توان از آن برای تأمین روشنایی خانه ها استفاده کرد.

می توانید از ما کاشی های فتوولتائیکی تهیه کنید که انرژی را از خورشید جذب می کنند و آن را به شکل تمیز الکتریکی تبدیل می کنند که می تواند برای نور ، خانه ها ، صنایع و شرکت ها استفاده شود. سلولهای فتوولتائیک از سیلیکون مثبت و منفی تشکیل شده اند که در زیر یک برش شیشه قرار می گیرند. وقتی پروتونهای خورشید به سلولهای PV برخورد می کنند ، نوترونهای موجود در سیلیکون را می کوبند. اکنون نوترون های باردار منفی جذب سیلیکون می شوند اما سپس در داخل یک میدان مغناطیسی نگه داشته می شوند. سیمهای متصل به سیلیکون این نوترونها را می گیرند و هنگام اتصال به مدار ، جریان ایجاد می شود. سپس فضای لازم برای برق مستقیم و تبدیل آن به برق متناوب از اینورتر استفاده می شود تا لوازم خانه کار کنند.

از انرژی خورشیدی جدا از اینکه لوازم خانگی شما کار می کند ، می توانید برای گرم کردن آب و استخرها نیز استفاده کنید.

چگونه اینورتر خورشیدی درست کنیم؟

انرژی حاصل از خورشید یک انرژی تجدید پذیر است و کاملاً بدون هزینه است. ما یاد گرفته ایم که چگونه اینورتر خورشیدی در تأمین برق کمک می کند و اکنون باید نحوه ساخت اینورتر خورشیدی را بیاموزیم. یک صفحه خورشیدی به اندازه کافی قادر است گرما یا انرژی خورشید را به جریان مستقیم تبدیل کند.

طراحی اینورتر خورشیدی

برای درک آسان ساخت اینورتر خورشیدی ، اجازه دهید در مورد نمونه ساختاری زیر بحث کنیم:

۱ ـ طبق نمودار مدار ، در ابتدا مونتاژ قسمت اسیلاتور را که از اجزای کوچک و IC تشکیل شده است ، انجام دهید. این امر با درهم آمیختن قسمت سرب خود و هم آمیختن مفاصل کاملاً کامل می شود.

۲ ـ اکنون ترانزیستورهای برق را در مخازن حرارتی آلومینیومی سوراخ شده قرار دهید. این کار با برش ورق آلومینیوم در اندازه های مشخص و خم شدن کناره های آنها انجام می شود ، بنابراین می توان آن را محکم نگه داشت.

۳ ـ برای تعمیر ترانزیستورها در هیت سینک آلومینیوم ، فرار از اتصال کوتاه و تماس مستقیم ترانزیستورها از زمین و یکدیگر ، از کیت جداسازی میکا استفاده کنید.

۴ ـ‌ اجتماع غرق گرما را در پایین یک فضای محصور از فلز سنج ضخیم با تهویه مناسب ، محکم ببندید.

۵ ـ با استفاده از پیچ و پیچ و مهره ترانسفورماتور برق را در کنار هیت سینک های آلومینیومی محکم کنید.

۶ ـ  اکنون نقاط مناسب صفحه مونتاژ شده و ترانزیستورهای قدرت را بر روی هیت سینک های آلومینیومی بپیوندید.

۷ ـ‌ سرانجام تولیدات ترانزیستور برق را به سیم پیچ بعدی ترانسفورماتور برق متصل کنید.

۸ ـ با بستن و بهم پیوستن اتصالات برقی بیرونی مانند کلیدها ، سیم برق ، فیوزها ، پریزها و ورودی های باتری ، مجموعه را به پایان برسانید.

۹ ـ یک مدار داوطلبانه منبع تغذیه خورشیدی و یک ترانسفورماتور ممکن است در داخل آن اضافه شود تا در صورت لزوم باتری شارژ شود (نمودار را بررسی کنید).

 

نمودار مدار اینورتر خورشیدی

برای درک دقیق نحوه ساخت اینورتر خورشیدی ، مطالعه نحوه کار مدار با کمک مراحل زیر بسیار ضروری است:

 • دروازه های N1 و N2 از IC 4049 به عنوان یک اسیلاتور استفاده می شود. نقش اصلی تأمین امواج مربعی به تقسیم اینورتر را ایفا می کند.
 • دروازه های N3 تا N6 به عنوان بافر استفاده می شوند تا مدار به بار وابسته نباشد.
 • تغییر مداوم ولتاژ از فاز بافر برای پایین ترانزیستورهای تقویت کننده جریان T1 و T2 مفید است. این ترانزیستورها با ولتاژ عملیاتی سازگار عمل می کنند و آن را به پایین ترانزیستورهای خروجی T3 & T4 می رسانند.
 • این ترانزیستورهای قدرت تولید شده با نوسان کامل ، ولتاژ کل باتری را تأمین می کنند.
 • این انرژی تولید شده از صفحه خورشیدی است و برای تأمین انرژی بار خروجی استفاده می شود.
مزایای اینورتر خورشیدی

پس از اطلاع دقیق از اینکه اینورتر خورشیدی چیست و اینکه کارکرد لوازم خانگی در سطوح مسکونی و صنعتی چقدر مفید است ، باید در مورد مزایای زیاد دستگاه بحث کنیم

 • انرژی خورشیدی همیشه به کاهش گرم شدن کره زمین و اثر گلخانه کمک کرده است.
 • همچنین استفاده از انرژی خورشیدی به صرفه جویی در هزینه کمک می کند بسیاری از مردم استفاده از دستگاه های خورشیدی را شروع کرده اند.
 • اینورتر خورشیدی در تبدیل جریان مستقیم به باتری یا جریان جایگزین کمک می کند. این به افرادی که از مقدار محدود برق استفاده می کنند کمک می کند.
 • این اینورتر خورشیدی همزمان وجود دارد که از نظر اندازه بزرگ به صاحبان خانه های کوچک و شرکت های برق کمک می کند.
 • سپس این اینورتر خورشیدی چند منظوره وجود دارد که در بین همه بهترین است و کارآمد کار می کند. این با دقت بسیار زیادی برق DC را به AC تبدیل می کند که برای موسسات تجاری مناسب است.
 • این اینورتر مقرون به صرفه است یعنی ارزان تر از ژنراتورها.
 • به غیر از اینورترهای خورشیدی ، دستگاه های دیگری نیز وجود دارند که از انرژی خورشیدی استفاده می کنند ، یعنی اجاق خورشیدی ، بخاری.
 • اینورترهای خورشیدی بهترین راه هستند و بهتر از نمونه های برقی معمولی هستند. همچنین نگهداری آنها هزینه زیادی ندارد.
معایب اینورتر خورشیدی
 • در ابتدا شما باید هزینه های زیادی را برای خرید اینورتر خورشیدی جمع کنید.
 • فقط در صورت شدید بودن نور خورشید به طور موثر کار خواهد کرد و جریان مستقیم تولید می کند.
 • صفحات خورشیدی که برای جذب نور خورشید استفاده می شوند به فضای زیادی نیاز دارند.
 • فقط در صورت وجود حضور خورشید در دستگاه می تواند کارا باشد.
 • اینورترهای خورشیدی می توانند در مواقعی که نور خورشید وجود ندارد کار کنند اما به شرطی که با کمک نور خورشید باتری آنها کاملاً شارژ شود.

بعد از حساب کردن روی برخی از معایب اینورتر خورشیدی ، می توانیم بگوییم که وقتی دستگاهی در برهه ای از زمان بسیار مفید است ، به تعمیر و نگهداری مناسب نیز احتیاج دارد و هنگامی که نوبت به دستگاه خورشیدی می رسد ، تجهیزات انرژی خورشیدی ضروری است. بنابراین تنها در صورت داشتن انرژی خورشیدی فراوان ، دستگاه خورشیدی بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست